Příbram - Brno
3:0 (15, 36, 11)

Domácí volejbalisté od prvního míče potvrzovali, kdo bude v utkání pánem. První set získali poměrně rychle a snadno, když svému soupeři z jihomoravské metropole dovolili jen patnáct bodů.

Po výměně stran se však strhla nefalšovaná bitva o každý uhraný míč. Hosté ucítili šanci a v dramatické koncovce se dostali dokonce k setbolu. A ne jednomu. Kocouři však pokaždé hrozbu komplikace dokázali odvrátit, za stavu 34:34 získali výhodu náskoku, kterou za chvíli potvrdili ziskem druhé sady.

Poslední set už se hrál znovu zcela v režii domácích - 8:3, 16:6 a nakonec pouhých jedenáct získaných bodů hostů.

Příbram: Leikep, Pekárek, Čížek, Prajzler, Kriško, Zach. Libero: Kotek. Střídali: Kuchař, Málek.
Brno: Písařík, Fořt, Zajíček, Smrčina, Kuliha, Mlčuch. Libero: Muroň. Střídali: Fučík, Kubalec, Matějka.

Nyní čeká Extraligu volejbalistů téměř třítýdenní pauza. K dalšímu ligovému utkání jede Příbram až 1. prosince do Ústí nad Labem.

Mezi tím se však představí ve 3. koleČeského poháru, kde bude Kocourům soupeřem EGE České Budějovice. První zápas se hraje v úterý 15. listopadu od 18 hodin v Příbrami, odveta pak 23. listopadu na jihu Čech. Vítěz narazí ve čtvrtfinále na Havířov.

Ostatní výsledky 13. kola: Zlín – Ústí nad Labem 3:1 (17, 20, –14, 23), ČZU Praha – Ostrava 0:3 (-20, –28, –23), Havířov – Benátky nad Jizerou 1:3 (26, –14, –24, –22). Utkání Č. Budějovice - Od. Voda 3:0 bylo předehráno.

1. Č. Budějovice 12 9 3 0 0 36:7 33
2. Ostrava 12 9 0 2 1 31:12 29
3. Liberec 11 8 2 0 1 30:10 28
4. Příbram 12 8 1 2 1 31:15 28
5. Ústí n. L. 12 4 3 0 5 23:21 18
6. Zlín 11 5 0 2 4 21:21 17
7. Benátky n. J. 11 4 0 1 6 19:22 13
8. ČZU Praha 12 3 0 1 8 16:30 10