4. finále:
Liberec - Č. Budějovice 1:3

Ani na čtvrtý pokus nedokázali volejbalisté Dukly Liberec zdolat ve finálové sérii Jihostroj České Budějovice.

V pondělním čtvrtém utkání finále podlehli na domácí palubovce 1:3, na zápasy celkově 0:4 a obsadili konečné 2. místo. S Budějovicemi se Dukla střetla v sezoně sedmkrát a nedokázala vyhrát ani jednou. Pouze v základní části se jí povedlo dovést dva zápasy do pětisetové bitvy, což se ve finálové sérii nepodařilo ani jednou.

V prvním setu se zdálo, že Dukla bude schopná prodloužit sérii. Vyhrála 25:22, ale v druhé sadě přišlo kruté vystřízlivění v podoběprohry 14:25.

Jihočeši dominovali, nad sítí se dařilo Novotnému i Venezuelci Rojasovi a k dobrému útoku přidali hosté dobrou obranu v poli a často neprůchodné bloky. Třetí set vyhrál Jihostroj 25:23 a čtvrtý 25:18.

„České Budějovice byly lepší v celé finálové sérii a potvrdily to i v tom dnešním čtvrtém utkání. Byly důslednější i důraznější, a proto zaslouženě zvítězily,“ prohlásil trenér Liberce Michal Nekola.„Měli jsme chvíle, kdy jsme hráli výborně, ale také díry, kdy se nám nedařilo, a to se proti tak kvalitnímu soupeři prostě nedá ustát.“

Budějovice vyhrály všechny tři série v play off bez porážky.„A to, myslím, svědčí o všem. Jsme zaslouženě mistry republiky,“měl pravdu Jan Svoboda, kouč šampionů.

„Stříbro bereme. Budějky trochu víc před finále odpočívaly, my jsme už v některých fázích tahali nohy, protože jsme odehráli během měsíce spoustu zápasů. Ovšem pro ty naše mladé kluky to bylo perfektní, většina si poprvé zahrála o zlato. Potenciál je tady v Liberci veliký a o titul se popereme zase za rok,“ věří kapitán Dukly Lubomír Staněk.

Sety: 22, –14, –23, –18. Rozhodčí: Labašta, Hudík. Čas: 100 min. Diváci: 1100. Konečný stav: 0:4. Esa: 3:4. Zkažené servisy: 14:15. Liberec: Ticháček 7, Staněk 5, J. Hadrava 16, Hýský 18, Beer 9, Řezníček 3, libero Kopáček – Vodvárka, Démar, Piovarči 3. České Budějovice: Mach 13, J. Novotný 21, Rojas 15, Sukuba 7, Zapletal 2, Fila 13, libero Juračka – Smrčka.

Konečné pořadí extraligy 2011/12: 1. Č. Budějovice, 2. Liberec, 3. Příbram, 4. Ostrava, 5. ČZU Praha, 6. Benátky, 7. Zlín, 8. Brno, 9. Ústí n/L, 10. Havířov, 11. Odolena Voda.