Příbram – Ústí nad Labem
3:0 (19, 15, 20)

Hosté zaskočili všechny v hale nečekaným nástupem, kdy vedli o dva body. Ještě v prvním technickém tajmu měli jednobodový náskok, ale pak převzali otěže pevně do svých rukou Kocouři. Šňůrou bodů svému soupeři utekli a v pohodě získali úvodní set.

Úvod toho druhého patřil Sládečkovi. Ten vydržel na podání až do stavu 6:0! Ústěčtí volejbalisté si naprosto nevěděli rady s jeho servisem. Tím byl vlastně předurčen celý průběh druhého dějství. Až v koncovce dokázali hosté vedení Příbrami alespoň kosmeticky upravit.

Změnu nepřinesl ani třetí set. Rozjetí Příbramáci si v klidu došli pro tři body a udrželi se na druhém místě tabulky.

Nejvíce bodů: Patucha a Bezděka po 12, Čížek 11 – Procházka 12, Alfonso 9, J. Vodvárka 7.

Příbram: Sládeček, Čížek, Patucha, Bezděka, Leikep, Moník, libero Švejcar.

K dalšímu utkání pojedou příbramští Kocouři na horkou půdu do Českých Budějovic. V sobotu 19. ledna budou určitě potřebovat podpořit, a tak vedení klubu vypravuje pro fanoušky autobus. Ten pojede v 15.30 hodin od plaveckého bazénu (cena zájezdu 200 Kč).

Ostatní výsledky 13. kola: Ostrava – České Budějovice 1:3 (24, –19, –14, –17), Zlín – Liberec 1:3 (-20, –16, 20, –21), ČZU Praha – Staré Město 3:0 (23, 12, 17), Odolena Voda – Havířov 2:3 (21, –20, –23, 18, –13).

1. Liberec 13 10 2 1 0 38:11 35
2. Příbram 13 8 3 0 2 34:15 30
3. Č. Budějovice 13 9 0 2 2 31:16 29
4. Zlín 13 7 1 0 5 28:19 23
5. ČZU Praha 13 4 3 2 4 28:25 20
6. Brno 12 4 3 1 4 26:22 19
7. Ostrava 13 4 3 1 5 25:25 19
8. Havířov 13 5 1 1 6 23:28 18