„O pořadí na prvních třech příčkách rozhodoval jediný set. Suverén letošního poháru České Budějovice tak skončil až třetí,“ zářil radostí trenér příbramského družstva Martin Riger.

Jeho svěřenci prošli turnajem hodně suverénním způsobem. V sobotu si poradili s papírově slabšími soupeři a v neděli pak zvládli i duely s top týmy republiky. „Jako pořádající tým jsme měli právo určit pořadí zápasů, takže nám to vyšlo skvěle. Utkání s Budějovicemi bylo z naší strany parádní. Doslova jsme je seřezali, když se ani v jednom setu nedostali přes šestnáctý bod,“ komentoval Riger utkání proti vedoucímu celku poháru.

Prvenství na domácím turnaji přineslo družstvu VO Příbram důležité body do průběžného pořadí poháru. Poskočilo tak hned o dvě příčky vzhůru a nyní je třetí.
„Na druhé Svitavy a první Budějky ztrácíme čtyři, resp. pět bodů, což stáhnout v posledním kole je asi nereálné. Budeme bojovat o třetí místo s Brnem, které je bod za námi. Pátá Plzeň už by nás neměla ohrozit, když ztrácí tři body. To vše za předpokladu, když budeme kompletní a zdraví,“ předpovídá průběh závěrečného turnaje poháru Riger.

Příbram: Petr Kadlec, Michal Bernard, Filip David, Michal Drdoš, Martin Kubát, Martin Pajtai, Patrik Penc, Jiří Suchopár a Adam Šimon.

Vyvrcholení Českého poháru starších žáků se uskuteční o víkendu 10. a 11. března v Hradci Králové.

Pořadí turnaje: 1. Příbram (13:2) 13 bodů, 2. Svitavy (13:3) 13, 3. Č. Budějovice (12:4) 13, 4. Brno B (7:8) 10, 5. Ostrava (7:9) 10, 6. Plzeň (5:12) 9, 7. Zlín (4:13) 8, 8. Znojmo (3:13) 8.

Pořadí Českého poháru po předposledním turnaji: 1. Č. Budějovice 94 b., 2. Svitavy 93, 3. Příbram 89, 4. Brno B 88, 5. Plzeň 85, 6. Česká Lípa 77, 7.Zlín 76, 8. Ostrava 71, 9. Znojmo 71, 10. ČZU Praha A 69.

Dva Příbramáci získali individuální ocenění. Nejlepším smečařem byl vyhlášen Michal Drdoš a nejlepším nahrávačem Jiří Suchopár.

Trenér Martin Riger byl bezprostředně po turnaji pochopitelně spokojený.

Přál jste si v domácím turnaji skončit na bedně a nakonec jste vystoupali na nejvyšší stupínek…
Tajně jsem o tom snil. Po sobotních pěti výhrách se slabšími soupeři jsem věřil, že by se to mohlo povést.

Měl jste na starosti nejen vedení příbramského týmu, ale i celého turnaje Českého poháru. To muselo být vyčerpávající.
Já jezdím z každého turnaje vyčerpaný. Dvoudenní boje jsou náročné a navíc je k tomu vždy cestování. Tentokrát jsme tedy nemuseli cestovat, ale svou energii jsme museli dát do organizace. Navíc bylo večer posezení s trenéry…

První místo je však asi dostatečným vykoupením?
Určitě ano. Ukázalo se, jakou sílu má naše domácí prostředí.

Už víte, jestli se vám ziskem prvenství podařilo posunout v průběžném pořadí Českého poháru?
Někdo mi říkal, že už jsme třetí, ale tabulku jsem ještě neviděl. Každopádně se vše rozhodne 10. a 11. března v Hradci Králové.