Pozvání příbramských Kocourů přijaly Liberec, Benátky a Ústí nad Labem. „Pořád je to jen příprava, takže nám stále jde hlavně o to, najít optimální sestavu a dostávají hodně příležitostí všichni hráči kádru. Stále máme co zlepšovat, ale už jsem viděl i hodně věcí, které děláme dobře,“ hodnotil turnaj trenér příbramského týmu Petr Brom.

Turnaj se odehrál netradičně ve všední den, navíc o něm zřejmě nevědělo ani moc diváků, neboť tribuny byly téměř prázdné. „Nebylo to dělané nějak schválně, aby to proběhlo za zavřenými dveřmi, to ne. Jen jsme se s trenéry z ostatních týmů domluvili, že uděláme turnaj již ve čtvrtek, aby o víkendu mohli mít hráči volno. Je to totiž poslední možný volný víkend před začátkem sezony,“ objasnil Brom.

Kocouři na turnaji hráli všechny zápasy ve třech setech. Porazili Benátky a Ústí nad Labem, prohráli s Libercem.

Výsledky: Příbram – Benátky 2:1, Ústí n. L. – Liberec 1:2, Příbram – Liberec 1:2, Ústí n. L. – Benátky 1:2, Příbram – Ústí n. L. 2:1, Liberec – Benátky 2:1.

Příbramští skončili tedy druzí, ale o pořadí až tak nešlo. „Stěžejní pro nás bude turnaj příští víkend v Liberci, kde budou ještě Bratislava a Berlín. Je to vlastně ten mezinárodní turnaj, co se dříve dělal v Příbrami (O pohár Gigasportu – pozn. red.). My si navíc během něj ještě v sobotu odskočíme do Rakovníku, kde slaví tamní oddíl 90 let existence a my zde odehrajeme exhibici s ČZU Praha,“ dodává kouč příbramských volejbalistů Petr Brom.
V sobotu 24. září začíná Extraliga.