„Důležitý byl už zisk prvního setu. Domácí znervózněli a v rozhodujících okamžicích udělali smečaři Ostravy chyby. Ustáli jsme jejich tvrdý servis a sami je dostali pod tlak tím, že jsme na podání nekazili tolik, jako v předchozích utkáních," radoval se čtyři sta kilometrů od domova v pondělí večer prezident příbramského klubu Daniel Rosenbaum.

Ten se ukázal jako znamenitý prorok, když sérii odhadl na sedm zápasů už před jejím začátkem. Tehdy však dodal, že sedmý duel by si nepřál. Stejného názoru je i teď. „Byla to velmi náročná série a našim klukům sebrala spoustu sil," prozradil aktuální stav aktérů dlouhého čtvrtfinále Rosenbaum.

Sedmý zápas trval osmdesát minut a nabídl hned několik dlouhých výměn, po nichž toho hráči měli viditelně dost. „Dlouhé výměny pramenily právě z toho, že se hrál už sedmý zápas. Týmy se potkaly podeváté v sezoně, takže už o sobě věděly vzájemně téměř vše," nepřekvapilo bývalého příbramského nahrávače.

Úvodní set se začal lámat za stavu 19:20. To si nejprve vzal time out domácí kouč a Ostrava otočila na 21:20. Na to si vzal oddechový čas i Petr Brom a Kocouři vedení vrátili na svou stranu – 21:24. Domácí už zareagovat nestihli.

Ve druhém setu pak Příbramským vzdorovali jen do prvního technického tajmu. Pak skóre začalo růst ve prospěch hostů zejména po vyhraných dlouhých výměnách, kde se blýskli parádními zákroky v poli především libero Juračka a Moník. Nad sítí byl neudržitelný Novotný, neprostupné bloky postavili Bezděka s Burtem.

Kocourům prostě vycházelo téměř vše, domácím se postupně bortil svět.

Ve třetím setu se obhájci mistrovského titulu vzchopili a chvíli to vypadalo, že dají utkání nový náboj. To ale Příbramští nedovolili. „Ve třetím setu jsme si prošli krátkou krizí," přiznal Rosenbaum krátké problémy od stavu 9:11 do 16:14.

O možný zvrat a odvrácení konce sezony se pak Ostravští připravili sami, když namířili své útoky do autu. Poslední míč setu, zápasu i čtvrtfinále pak poslali domácí tak trochu symbolicky do sítě.

„Chtěl bych pochválit všechny hráče i trenéry za výborný výkon. A samozřejmě nemohu zapomenout na fanoušky. Přijeli sem za námi svými dvěma auty, pomalovali se válečnými barvami, vzali čtyři bubny. Byli dost slyšet. Hodně si toho vážíme, cítíme, že fanoušci za námi stojí a i proto jsme se rozhodli vypravit na semifinále pro fanoušky autobus," prozradil Daniel Rosenbaum směrem k další fázi play off.

V ní se příbramští Kocouři střetnou s vítězem základní části Duklou Liberec. Půjde zároveň o odvetu za loňský souboj o třetí příčku. „Tentokrát nechci tipovat, jak to bude probíhat. Uvidíme, jak se dáme dohromady. Nějaký ten den navíc by se nám teď na regeneraci docela hodil," uzavřel rozhovor prezident příbramského klubu.

Semifinálová série startuje ve čtvrtek a v pátek v Liberci. Do Příbrami se přesune v pondělí a v úterý, kdy zápas bude vysílat Česká televize.

Ostrava – Příbram 0:3 (-23, -15, -22)
Nejvíce bodů: Rehák 14, Čechmánek 6, Široký 6 – Novotný 17, Rojas 15, Burt 6. Rozhodčí: Labašta, Renčín. Čas: 80 minut. Konečný stav série: 3:4.
Příbram: Kust, Moník, Rojas, Bezděka, Novotný, Burt, libero Juračka. Stř.: Kupilík.