Jeho účastníky bylo, kromě „normálních" týmů, také osm výběrů jednotlivých regionálních lig. A mezi nimi i ten příbramský, který nakonec dokráčel až k prvenství.

Výběry Prahy, Milovic, Brna, Jihlavy, Pardubic, Mostu, Blanska a Příbrami se během sobotního programu potkávaly pouze mezi sebou. Postup do druhého dne měly zajištěný všechny, a tak šlo spíše o ladění formy a sestavy. „Pár z nás již mělo s turnajem zkušenosti z loňska, kdy jsme vypadli poněkud smolně na penalty. Proto jsme letos měli velkou chuť výsledek vylepšit," prozradil jeden z hráčů příbramského výběru Jan Chudý, v Příbrami hrající za Union Brdy.

Jeho slova však úplně nedoprovázely výsledky. Po prvních dvou utkáních měl sice výběr Příbrami čtyři body po remíze s Pardubicemi a výhrou nad Jihlavou, ale potom přišly tři porážky za sebou od Prahy, Blanska a Milovic. „Sobotou jsme se trochu protrápili, kdy až v posledních dvou zápasech s výběry Mostu a Brna jsme ukázali, jaký máme skutečný potenciál," přiznal Chudý.

Za pravdu mu dal i gólman Milan Vančát. „Po třech porážkách jsme udělali nějaké změny v rozestavení, a to se ukázalo jako klíčové pro celý turnaj. Poslední dva zápasy jsme vyhráli a postoupili do druhého dne z pátého místa," dodal Vančát, který je v příbramské lize rovněž hráčem aktuálně vedoucího celku Unionu Brdy.

V neděli už bylo na programu pouze play off. Každý nevydařený zápas tedy rovnou znamenal konec v turnaji.

„Do prvního utkání jsme nastoupili proti mladíkům z Mostu a zápas to nebyl vůbec jednoduchý. Náš tým posílil oproti sobotě Honza Riegel, který do zálohy vnesl větší klid a přehled. I díky tomu jsme zvítězili a byli mezi šestnácti nejlepšími," komentoval úvodní duel vyřazovací části Jakub Tošovský, hráč Dirtecho Sharks.

To už tedy byl příbramský výběr jediný krok od splnění stanoveného cíle. Čtvrtfinále. V cestě stály slovenské Košice. Konečná stanice však byla nakonec ještě mnohem výše.

„Do KO systému jsme šli sebevědomě, a to se podle mě ukázalo jako rozhodující. Nepanikařili jsme, dobře kombinovali a drželi balon," říká k hernímu projevu útočník Jan Chudý.

Příbramáci se po výsledcích 2:1, 2:0, 0:0 (na penalty 3:2) a 2:0 nakonec dostali až do posledního utkání celého turnaje. Do finále. Na cestě přitom vyřadili například tým, složený z dorostenců pražských klubů, kterým chytal reprezentační gólman Víšek. „Celý zápas jsme diktovali tempo hry, ale nepodařilo se nám vstřelit branku. Došlo tedy na penalty, v nichž jsme byli stoprocentní, zatímco Pražáci jednou trefili břevno," vzpomněl na čtvrtfinálový duel Tošovský.

V semifinále se příbramský výběr poradil s SKP 2:0. Za celé play off tedy inkasoval jedinou branku. „Defenziva byla základem našeho úspěšného tažení," ví Jakub Tošovský.

Finálový duel s Jablíčky Chomutov byl hodně vyrovnaný. Rozhodnout mohl Kaňa, ale svou obrovskou šanci spálil. A tak duel vyrovnaně i skončil. Tedy 0:0. O vítězi Zelen Cupu musely rozhodnout penalty.

V nich Vančát nepustil ani jeden gól a mohl se se spoluhráči začít radovat z nečekaného úspěchu.

„I když jsme čtvrtfinále i finále vyhráli na penalty, byla to podle mě pouze odměna za to, že jsme ve všech zápasech byli aktivnějším a lepším týmem, což ostatně potvrdili i soupeři. Co bych chtěl vypíchnout především, byla skvělá parta. Můžu říct, že co dokáže předvést například vedoucí výběru Sváťa Mezera, to je něco neskutečného. Takhle by to přesně mělo fungovat a jsem strašně rád, že se vnitřní pohoda odrazila i do výsledku," zhodnotil turnaj Jan Chudý.

„V nedělních zápasech jsme předvedli vynikající týmový výkon, kdy jsme každý zápas odehráli na sto dvacet procent. V každém zápase jsme byli lepším týmem, svědčí o tom i jen jeden obdržený gól v neděli," doplnil jej Milan Vančát.

Tým získal jako hlavní cenu prize money v hodnotě 20000 korun a spoustu dalších cen. Navíc Jan Riegel dostal individuální cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje.

Příbram: Vančát, Riegel, Macek, Mezera, Kaňa, Venta, Šperer, Chudý, Tošovský, Bábíček, Suchý. Trenéři: Chyba, Mezera.

Oslavy prvenství byly veliké, nyní už však hráči znovu směřují své síly do víkendového vyvrcholení příbramské první ligy, kde se postaví proti sobě v boji o titul. V září se pak znovu sejdou k úvodnímu duelu nově vzniklé celostátní ligy malého fotbalu. „Je jen na nás, abychom tento výsledek potvrdili i v premiérové sezoně celostátní ligy a po neoficiálním mistrovství ČR vyhráli i to oficiální," dodal Vančát.