Princip turnaje byl stejný, jako dva dny dříve u chlapců. Byly celkem tři skupiny, z každé vzešel jeden finalista. Finále se opět konalo na Březových Horách.

Dvě skupiny se hrály na ZŠ Školní. V jedné byla domácí škola, 2. ZŠ Dobříš, ZŠ 28. října a Gymnázium Legionářů. Tady se staly prvním finalistou suverénně dívky domácí školy, které všechny zápasy vyhrály s přehledem.

Druhou skupinu tvořily pouze tři školy, a to ZŠ Jiráskovy Sady, ZŠ pod Svatou Horou a ZŠ Bratří Čapků. Z nich do finále postoupila ZŠ pod Svatou Horou, i když ne tak přesvědčivě.

Třetím finalistou se na ZŠ Březové Hory staly podle očekávání domácí basketbalistky.

K finále jako první nastoupily dívky ze ZŠ pod Svatou Horou s Březovými Horami. Celý zápas byl v režii domácích dívek, které bez zaváhání rozdrtily soupeřky výsledkem 44:6.

Ke druhému zápasu nastoupila opět ZŠ pod Svatou Horou a ZŠ Školní. Tento zápas znamenal další prohru pro ZŠ pod Svatou Horou, i když ne v tak velikém poměru 28:8.

V posledním zápase finálové skupiny se o první místo utkala domácí škola a ZŠ Školní.

Přes velkou snahu dívek ze Školní je basketbalistky z Březových Hor ve všech činnostech předčily a bez sebemenšího zaváhání zvítězily výsledkem 43:12.

Pořadí: 1. ZŠ Březové Hory, 2. ZŠ Školní, 3. ZŠ pod Svatou Horou.

KATEŘINA HRADECKÁ