Skupinu A tvořily školy 2. Dobříš, Milín, Březové Hory, Jiráskovy sady, 1. Dobříš a Rožmitál. Ve skupině B byly Březnice, Bratří Čapků, Pod Svatou Horou, Školní, 28. října a Kamýk. Z každé skupiny postupovaly dvě školy do zápasů o konečné umístění. Vítězové z každé skupiny hráli finále a druzí ve skupinách postoupily do utkání o 3. místo.

Ve skupině A suverénně postoupila ZŠ Březové Hory se všemi vyhranými zápasy a vysokým skóre 108:12. Druhé postupové místo v této skupině obsadila 2. ZŠ Dobříš s jednou prohrou a jednou remízou. Další školy na nepostupových místech skončily v pořadí: Rožmitál, Jiráskovy sady, 1. Dobříš a poslední Milín.

Skupina B byla vyrovnanější. O postupová místa bojovaly školy z Březnice, Bratří Čapků a domácí Školní. Nakonec nejvíce zabojovali domácí a Březnice. Obě školy měly jednu prohru, vzájemný zápas mezi sebou však vyhrála Školní, proto postupovala z prvního místa a Březnice z druhého. Další školy skončily ve skupině v pořadí: Bratří Čapků, 28. října, Kamýk a Pod Svatou Horou.

Do finále o první místo tedy nastoupili domácí ze Školní a Březové Hory. O 3. místo hrály 2. Dobříš a Březnice a tento duel se odehrál jednoznačně v režii Březnice, která po předčasném ukončení zápasu vyhrála 9:2 a dosáhla na medailové třetí místo.

Finále už tak jednoznačně nevypadalo. Obě školy hrály velmi bojovně. V poločase měla k vítězství blíž Školní, která vedla 4:0. Ve druhé půli však Březové Hory začaly více tlačit na soupeřův koš a stav vyrovnaly. Nakonec stálo štěstí více na straně Březových Hor a zápas skončil těsným výsledkem 8:7 v jejich prospěch.

První místo tedy obsadila ZŠ Březové Hory, druhé ZŠ Školní a třetí ZŠ Březnice.

KATEŘINA HRADECKÁ