Na ZŠ Školní byla ve skupinách z minulého roku nasazena škola z Rožmitálu a škola domácí. Rožmitál ve své skupině ani jednou nezaváhal a bez problémů si vybojoval postupové místo do finále a to s 2. ZŠ Dobříš výsledkem 35:6, se ZŠ Pod Svatou Horou 16:10, s Jiráskovými Sady 23:6 a se ZVŠ Rožmitál 46:4.

Ve druhé skupině se probojovali do finále domácí, nebylo to však tolik přesvědčivé jako u Rožmitálu. S 1. ZŠ Dobříš dokonce v poločase prohrávali. Všechny zápasy nakonec dotáhli do konce a radovali se z vítězství ve skupině těmito výsledky – s 1. ZŠ Dobříš 17:6, s Kamýkem 29:8, s Obecnicí 25:10 a se ZŠ 28. října 16:6. Třetí postupovou školou se ze ZŠ Březové Hory stali domácí.

Finále na Březových Horách začalo vylosováním pořadí utkání. První proti sobě nastoupila ZŠ Školní a ZŠ Rožmitál. Celý průběh zápasu byl ve znamení Rožmitálských, opravdu pěkným basketbalem ho dotáhli do konečného výsledku 22:10 ve svůj prospěch. Následoval zápas ZŠ Školní s domácími. Díky fanouškům z obou škol byla atmosféra velmi vypjatá, chlapcům ze Školní se však nevedla střelba a díky velice rychlým protiútokům se domácí dostali do vedení, které udrželi až do konce utkání. To skončilo jejich vítězstvím 21:8.

Do finále o první místo nastoupili domácí s Rožmitálem. Zápas se stal opět záležitostí Rožmitálu, který byl v celém jeho průběhu ve vedení. Rychlým protiútokům domácích zamezili skvělou obranou a přesnými střelami dotáhli zápas k jejich konečnému vítězství 24:13.

První místo tedy obsadila ZŠ Rožmitál, druhé ZŠ Březové Hory a třetí ZŠ Školní.

KATEŘINA HRADECKÁ