Nejprve se hrálo ve třech základních skupinách.

Na Školní byla v jedné skupině škola domácí, 2. ZŠ Dobříš, Kamýk, Březnice a Bratří Čapků. Ve druhé byly ZŠ Rožmitál, 1. ZŠ Dobříš, ZŠ pod Svatou Horou a Gymnázium Legionářů. Ve skupině na Březových Horách byli domácí, ZŠ 28. října a Jiráskovy sady.

Z každé skupiny postupovalo vždy jedno družstvo do finále, které se tradičně konalo na Březových Horách.

Ze skupin na ZŠ Školní se stali prvními finalisty domácí a druhými 1. ZŠ Dobříš. Obě školy měly postup jistý, když ve skupině vyhrály všechny zápasy bez menšího zaváhání. Na Březových Horách se stalo posledním finalistou také družstvo domácích.

K prvnímu finálovému zápasu nastoupila 1. ZŠ Dobříš s Březovými Horami. V poločase si vedla lépe Dobříš, vyhrávala nad domácími o jediný bod. Nakonec se však zápas obrátil ve prospěch Březových Hor, které vyhrály konečným poměrem 26:15.

K dalšímu zápasu nastoupila opět 1. ZŠ Dobříš proti ZŠ Školní. Zápas se odehrával více v režii Školní, která byla celý zápas ve vedení a nakonec vyhrála 24:8.

V posledním zápase finálové skupiny tedy šlo o celkové prvenství.

Zápas mezi ZŠ Březové Hory a ZŠ Školní byl oboustranně velice opatrný. Obě družstva měla výbornou obranu a nepadalo mnoho košů. Rozhodnutí nakonec přinesla poslední minuta, kdy se domácí kluci dostali do vedení o jeden koš a nejtěsnější vítězství uhájili – 9:7.

Konečné pořadí basketbalového turnaje chlapců 8. a 9. tříd: 1. místo ZŠ Příbram Březové Hory, 2. místo ZŠ Příbram Školní, 3. místo 1. ZŠ Dobříš.

KATEŘINA HRADECKÁ