Na ZŠ Školní přijelo pět škol, které sehrály zápasy o dvě postupová místa do finále. Třetí finalista vzešel ze skupiny na ZŠ Březové Hory, kde bojovaly pouze tři školy.

V základní skupině jasně vládla ZŠ Školní, která válcovala ostatní družstva - s Březnicí 44:0, s 1. ZŠ Dobříš 26:2, se ZŠ Jiráskovy sady 35:4 a se ZŠ Pod Svatou Horou 28:20. Postup tedy měla jistý. Druhým postupujícím se stala ZŠ Jiráskovy Sady, která prohrála ve skupině pouze se ZŠ Školní.

Ve finále se pak počítal jejich vzájemný zápas ze skupiny, takže obě školy šly na Březové Hory sehrát zápas pouze s vítězem jejich skupiny, kterým se jasně stala domácí ZŠ Březové Hory.

K prvnímu zápasu nastoupila ZŠ Jiráskovy sady a po dlouhém trápení odcházela se třetím místem, když ji domácí porazili vysoko 58:6.

Pak už přišlo finále: ZŠ Březové Hory - ZŠ Školní.

Tělocvična se naplnila k prasknutí a spolužáci dívek z obou škol hlasitě povzbuzovali. Zápas začal velmi opatrně, čekala se jasná převaha domácích vzhledem k tomu, že dívky hrají v basketbalovém oddíle. Po počátečním „oťukávání“ se opravdu rozehrály a učinily si náskok o osm bodů. To byl impuls pro trenérku ZŠ Školní. Vzala si time-out, po kterém se její dívky sebraly a začaly domácí školu dotahovat. Poločas skončil rozdílem pouze dvou košů.

ZŠ Březové Hory vypadala zaskočeně těsným průběhem zápasu, ale brzy dokázala utkání rozhodnout. ZŠ Školní se dotáhla nejblíže ke skóre 20:13. Nakonec zápas skončil výsledkem 28:15.