Po dobu existence závodu si již všichni zvykli, že ranní hodiny budou patřit mládežnickým kategoriím. Letos je stejně jako loni začátek v 8:30 hodin. Nejmladší děti až po dorostenky se utkají na tratích od 200 metrů do jednoho kilometru. Starší žáky čeká patnáctistovka a dorostence pak běh na 3 kilometry.

Hlavní závod bude odstartován dle tradice v 10:50 hodin a jako vždy bude měřit 12 322 metrů. Ještě předtím ale vyběhnou do svých závodů ženy, které poběží 2 766 m z Obecnice do Lhoty v 10 hodin, a muži-mílaři změří síly na dvojnásobné 5 532 m měřící trati ze Lhoty do Obecnice a zpět od 10:20 hodin.

Již podruhé organizátoři připravili k Běhu tzv. „Den Kovohutí“, kde mají připraveny atrakce pro děti a dospělé – mj. skákací hrad, střelbu vzduchovkou, lití olova, ražbu medailí, fotbalový zápas žáků TJ Kovohutě, výstup kynologů se cvičenými psy, prohlídku podniku, prodej výrobků (např. diabolky), výkup nefunkčních odpadních olověných autobaterií za akční cenu 100 Kč/ks (velké trakční za 200 Kč/ks a malé z motocyklů za 10 Kč/ks), možnost odběru elektroodpadu a další překvapení.