Na trasu dlouhou 4,75 km vyrazili přesně v dvě hodiny před polednem a čekal je velmi různorodý terén – silnice, polní cesty, bahno, louky i vysoká tráva. Odměnou jim však byl pohyb v krásné krajině okolí Příčov a přátelská atmosféra běhu.

Výsledky byly vyhlášeny ve třech kategoriích: muži, ženy a děti do 15 let.

A právě v mužské kategorii padl další traťový rekord. Loňský čas byl překonán téměř o 2 minuty Tomášem Rycheckým, který trasu uběhl za výborných 18:35 minut. Na druhém místě přiběhl loňský vítěz Luboš Hrma a třetí příčku obsadil domácí příčovský sportovec Václav Tesař.

V kategorii žen, ve které startovalo 8 běžkyň, nedošlo k překonání loňského času, avšak vítězku Ilonu Trinerovou (s časem 23:07) od něj dělilo jen 25 sekund. Druhou příčku opět obsadila organizátorka běhu Iveta Nevlidová a třetí v pořadí doběhla Eva Hančlová.

Letos poprvé byla na Příčovském krosu oficiálně otevřena i kategorie dětí do 15 let, ve které zvítězil Vojtěch Kocura časem 30:45.

Nejmladším účastníkem běhu byl devítiletý Lukáš Novotný, jenž trasu zdolal za krásných 31:19.

I letos se na trať Příčovského krosu vydal bosý běžec. Tentokrát jím byl Stanislav Kupči z Dublovic. Na nerovnosti na trase si nestěžoval a i nadále má v plánu razit tento zdravý a znovu objevený způsob běhu.