Čím si vysvětlujete, že série s Benátkami byla tak hladká a rychlá?
Každý, kdo byl na hřišti, odvedl svoje maximum. Proto jsme jim tak naložili (smích). Z každého hráče bylo cítit, že chce vyhrát, proto jsme hráli tak, jak jsme hráli. Všichni si zaslouží pochvalu.

Který ze zápasů byl nejtěžší?
Určitě ten první v Benátkách. Začalo se na obou stranách strašně nervózně, s tím rozdílem, že my jsme to ustáli, zatímco Benátky to položilo.

Jak vnímáte účast v play off? Jsou to jen další zápasy v řadě nebo je výjimečné?
Vždycky, když je play off, tak se člověk cítí jinak. Jde o vrchol sezony a rozhoduje se o tom, jestli je sezona úspěšná nebo ne. Pro nás je už to, že jsme postoupili do semifinále, velký úspěch, můžeme hrát uvolněně a pokusit se vybojovat jednu z medailí. Za tu práci, co se tady v Příbrami dělá, si jí klub i fanoušci zaslouží.

V play off nejste nováčkem. Pokolikáté už absolvujete tuto rozhodující část sezony?
Extraligu mužů hraju od sedmnácti let a jen dvakrát jsem play off nehrál. Takže, když si to spočítám, tohle je mé šesté play off.

V sezoně jste odehrál téměř 100 procent zápasů. Jak dobíjíte energii?
Je pravda, že poslední roky jsem moc volného času neměl. Pořád se hrají zápasy a když se do toho po skončení sezony přidá reprezentace, tak člověk vlastně zjistí, že je pořád v jednom kole. Moc rád bych třeba v létě odjel někam k moři a příjemně si odpočinul, ale bohužel na to nemám čas. Jediné, co mi dává sílu, je moje postel. Tam si odpočinu nejvíc (smích). Nesmím samozřejmě zapomenout na našeho skvělého maséra Hradyho. K tomu se vždycky těším.

V semifinále pravděpodobně vyzvete Jihostroj. Jaká bude tato série?
Rozhodně nemůžeme čekat, že to bude tak jednoduché, jako série s Benátkami. Ale jsme v pozici, kdy můžeme jen překvapit. Proto se nám bude hrát lépe, než Budějovicím. Od těch se naopak čeká, že přes nás postoupí. To je může trošku svazovat. Navíc, oba týmy se navzájem už moc dobře znají, takže to může dopadnout jakkoliv.