V Mostě se 20. února konal Národní pohár v kickboxu. Jednalo se o velice silně obsazený turnaj za účasti nejlepších amatérských zápasníků z celé ČR. V kategorii mladších žáků v disciplíně lightcontact získala Příbram dvě zlaté medaile, a to zásluhou Michala Bartůňka ve váhové kategorii do 40 kg a Davida Kotrče ve váhové kategorii do 42 kg. V kategorii starších žáků do 57 kg navíc vybojoval pro Příbram bronzovou medaili Michal Biben.

O týden později (26. - 28. 2.) proběhlo v Děčíně mistrovství ČR školní mládeže a kadetů. Jednalo se o vrcholné závody v klasickém boxu s možností získat titul mistra ČR pro letošní rok a zároveň zde byla šance získat nominaci do reprezentace ČR žáků a kadetů. Mistrovství se zúčastnili pouze vybraní závodníci, kteří obdrželi pozvánku na základě dlouhodobé vysoké výkonnosti.

Klub KBC Příbram reprezentovali v kategorii školní mládeže Michal Bartůněk, David Kotrč a v kategorii kadetů Michal Biben.

Michal Bartůněk dokázal vybojovat v kategorii do 40 kg zlatou medaili a získat titul mistra ČR pro rok 2010.

David Kotrč skončil v kategorii do 44 kg druhý, získal stříbrnou medaili a titul vicemistra ČR pro rok 2010.

Oběma závodníkům je teprve 11 let a soupeřili proti o dva roky starším závodníkům. Oba dokázali nejen medailově uspět, ale zároveň obdrželi pozvánku na reprezentační tréninkové soustředění žáků, který se konalo 6. března v Olomouci.

Pro dva nejmladší členy KBC Příbram se jednalo o první kontakt s reprezentací ČR. Pro Michala Bartůňka i Davida Kotrče byl tento sraz pod vedením trenérů Dudy a Wiedermana velice poučným.

Už pozvání na tento sraz je vynikajícím úspěchem příbramského mládežnického boxu a dokládá výbornou práci šéftrenéra klubu Viktora Vasilišina. „Za důstojnou reprezentaci příbramského klubu považujeme i třetí místo Michala Bibena v hmotnostní kategorii do 54 kg kadetů,“ dodal manažer Jan Kotrč.

Další zajímavé sportovní úspěchy dokázali vybojovat pro Příbram dva populární seniorští reprezentanti - Jakub Kňaze a Ruslan Shakhaldaev.

Jakub Kňaze se 27. února zúčastnil na základě pozvání reprezentačního trenéra Škeříka otevřeného mistrovství Slovenska, tzv. Slovak Openu, který se uskutečnil v Banské Bystrici. Jakub hájil barvy reprezentace ČR a v disciplíně K-1 RULES (kickbox) dokázal vybojovat v hmotnostní kategorii do 86 kg skvělé 2. místo. V současné době se tento vynikající příbramský kickboxer připravuje na mistrovství Evropy, které se uskuteční v Azerbajdžánu (Baku).

Ruslan Shakhaldaev dokázal při extraligovém boxerském utkání Samson České Budějovice vs. DTJ Prostějov porazit slovenského reprezentanta Martina Parlagiho, který v loňském roce vyhrál Velkou cenu Ostravy a získal 2. místo na legendární Velké ceně Ústí nad Labem.