Brdman Adventure zahájil během pro zdraví

DOBŘÍŠ -Úvodní závod seriálu Brdman Adventure 2007 se vyvedl. Na 26. ročníku Jarního běhu pro zdraví se v Dobříši sešlo 82 závodníků.

3.5.2007

Seriál vytrvalostních závodů Brdman Adventure 2008 o víkendu skončí půlmaratonem.Foto: DENÍK

Pro zájemce o aktivní pohyb byly v Dobříši připraveny dvě distance – pět nebo deset kilometrů.

Na delší 10kilometrovou trať se vydalo 39 závodníků. Nejrychleji se do prostoru startu a cíle vrátil Tomáš Havel z pražského Olympu – za 31:44 minut. O půl minuty později přiběhl příbramský triatlonista Petr Švarc a třetí příčku získal berounský Jiří Rosol.

Mezi ženami zvládla dlouhou trať nejrychleji Pavla Havlová (Olymp) s časem 34:32 minut. Druhý nejvyšší počet bodů si do seriálu připsala Alena Horčicová a třetí byla Lucie Orságová.

Po „pětce“ se na stupně vítězů postavili Lukáš Nový z Tri klubu Příbram (17:18 min), Petr Soukup (Kovohutě) a Filip Kahoun (Dobříš). Mezi ženami se z prvenství radovala Michala Spudilová (SP kolo) za čas 22:49 min. Druhá doběhla Monika Dudášová a třetí Štěpánka Dušková.

Dalším závodem Brdman Adventure je Pičínská desítka, která startuje tuto sobotu v 11 hodin

Trio Inflagranti přiveze do Sedlčan kromě světových hitů i Josefa Vojtka

Sedlčany - Unikátní spojení dívčího smyčcového tria Inflagranti s doprovodnou rockovou kapelou a frontmana skupiny Kabát Josefa Vojtka nabízí pořad Live At Broadway. Sedlčanský Kulturní dům Josefa Suka jej hostí ve středu 24. ledna od 19.30 hodin a nejen o něm jsme si povídali s houslistkou a uměleckou vedoucí souboru Inflagranti Markétou Muzikářovou.

KRÁTCE: Zámek Dobříš uzavře expozice

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Musel na rychlo změnit plány, přesto Jan Tománek v závodu ve Švýcarsku zazářil

Svatý Mořic – Jan Tománek se zúčastnil závodu VISMA Ski Classics La Diagonela, v rámci kterého absolvoval třicetikilometrový závod La Pachifica. Svůj souboj s náročnou tratí dokončil ve výborném čase 2:41.12 hodiny jako jediný handicapovaný závodník na sledgi.

Úspěch! Martin Macík si z Dakaru odváží páté místo

Sedlčany – Závodníci sedlčanského týmu Big Shock Racing dosáhli v letošním extrémně náročném ročníku Rallye Dakar na výborná umístění. Posádka kamionu Martin Macík, František Tomášek, Jan Mrkva vybojovala pátou pozici, motorkář Jan Brabec obsadil konečné 39. místo. Postarali se tak o nejlepší české výsledky ve svých kategoriích.