Brno - Příbram
1:3 (19, -21, -18, -18)

Utkání bylo důležité hlavně pro domácí volejbalisty. Ti se totiž na dálku ještě utkali s Ústím o poslední postupové místo.

Také proto vlétli do zápasu jak se patří nažhavení, brzy odskočili na 12:9 a tento náskok pak postupně navyšovali na 15:10, 19:13 a konečných 25:19.

Od druhého setu už se však rozjeli Kocouři. Brňané drželi krok vždy jen do prvního technického time-outu, pak už jen sledovali, jak body naskakují ve prospěch Vavexu. Druhou sadu se pokusili zdramatizovat za stavu 19:21, ale Příbramští pak koncovku jasně vyhráli.

Třetí a čtvrtý set už byl záležitostí hostů. Vždy utekli na rozdíl šesti bodů a v poklidu si šli pro třetí plný bodový zisk v řadě.

Zato Brňané po utkání hledali a čekali na výsledek z Ústí. Když zjistili, že tamní borci prohráli s Českými Budějovicemi, mohli také začít slavit. Postoupili do play off z poslední možné - osmé příčky.

To Vavex nakonec půjde do nadstavbové části z lichotivé šesté pozice. Znamená to zároveň, že se ve čtvrtfinále utkají s třetím týmem základní části, což jsou úřadující mistři republiky České Budějovice.

Příbram: Haník, Křesťan, Havrlík, Salon, Burrow, Kriško, libero Bence. Střídali: Pekárek, Hýský a Štrup.

Ostatní výsledky: Ústí - Č. Budějovice 1:3, Benátky - Praha 2:3, Zlín - Opava 0:3, Ostrava - Liberec 3:1, jun. ČR - Kladno 0:3.