Č. Budějovice - Příbram
2:3 (21, -15, -20, 20, -12)

Stav série: 1:1. Čas: 137 minut. Rozhodčí: Krtička – Renčín. Diváci: 1300.

Druhý čtvrtfinálový duel extraligy volejbalistů mezi Jihostrojem Č. Budějovce a Vavexem Příbram měl podobný scénář. Úvodní set zvládli lépe domácí, kteří tentokrát do základní sestavy vyslali i zkušeného Pochopa. Jeho kolega na postu blokaře Radek Mach byl v hlavní roli koncovky – 25:21.

A stejně jako v první střetnutí i ve druhém se Příbram ve druhém setu dostala do tempa (10:17). Osobnostmi druhého setu byli příbramští Haník a Havrlík – 15:25.

Svěřenci trenéra Svobody pokračovali v odvážném výkonu, ten jim přinesl vedení o čtyři body (18:22). Koncovku hosté zvládli brilantně – 20:25.

Obrovská bitva pokračovala před tisícovkou diváků i ve čtvrtém setu. Jihočeši soupeři unikli na 14:11 v závěru sady byli jistější – 25:20.

V pátém setu se naposledy strany otáčely za stavu 7:8, hosté odskočili na 9:11. Náskok už tým trenéra Svobody nepustil.

Petr Brom (trenér Jihostroje ČB): „Měli jsme víc problémů s útokem, než bylo zdrávo. V situací jeden na jednoho jsme se nedokázali prosadit. To nás trápilo po celý zápas. V tie breaku se přidalo, že jsme zkazili tři servisy, toho Příbram využila.Zápas měl dramatický náboj, pro nás byl se špatným koncem.“

Jan Svoboda (trenér Příbrami): „Zdálo se mi, že polevili oba univerzálové, Hýský i Bonini. Bonini družstvo soupeře v tie breaku neutáhl. Atmosféra byla opět výborná, možná ještě lepší než v prvním utkání.“

Č. Budějovice: Sládeček, Bonini, Zach, Emmer, Mach, Pochop – libero Habada. Trenér Brom (střídali Michálek, Sukuba, Procházka, Juračka).
Příbram: Haník, Hýský, Havrlík, Kriško, Burrow, Křesťan – libero Bence (Salon, Kott, Pekárek, Štrup). Trenér Svoboda.

Třetí zápas série se bude hrát v pátek 13. března, čtvrtý o den později. Oba v Příbrami. Funkcionáři Vavexu připravují na oba duely několik překvapení. Zápasy mají shodný začátek v 18 hodin.