Nejprve se představili v německém Jaueru. „Do nedělního závodu jsme se kvalifikovali jako desátí. Podpořit nás přijelo hodně fanoušků, takže kolem trati bylo vidět spousty českých vlajek. Super atmosféra pro závod,“ pochvaloval si Tomáš Čermák.

V první jízdě se do příbramské posádky hned v první zatáčce se ze zadu zahákli angličané Wilkinson s Burtem, takže se propadli na 26. místo. Ve zbytku závodu sice ztrátu postupně snižovali, ale na víc než desáté místo se nedostali. „Navíc se při jednom skoku Ondra zranil o madlo a musel navštívil lékaře. Ten mu dal injekci proti bolesti a deset minut před druhou jízdou mu povolil nastoupit do závodu,“ popsal nešťastnou událost Tomáš.
I přes Ondrův handicap nakonec dojeli Čermákové ve druhé jízdě čtvrtí.

Po návratu do Čech jel Ondra hned do nemocnice, kde se ještě v noci podrobil operaci. Jeho start v dalším závodě MČR byl nereálný.
„Začali jsme přemýšlet, kdo by se mnou mohl jet, abychom přivezli alespoň nějaké body. A protože jsme z Příbrami, napadl nás samozřejmě Přemek Novotný, který nás na celou tuto závodní sezonu přes zimu připravoval. Přemek sice téměř dva roky nezávodil, ale souhlasil,“ prozradil Tomáš.
Do závodu se Tomáš s Přemkem kvalifikovali jako třetí, obě finálové jízdy pak dojeli na druhém místě, a tak si mohli připsat celých 44 bodů.

V průběžném pořadí MČR jsou Čermákovi na druhém místě se ztrátou 11 bodů a v seriálu MS jsou devátí s 97 body.