Jeden z mála tuzemských kontinentálních týmů se představil zástupcům médií ve středu v pražské restauraci Laprimavera, kde proběhla předsezonní tisková konference.

Její úvod se týkal změny názvu klubu podle nového generálního sponzora, firmy Windoor´s. Se složením týmu a letošními ambicemi seznámil novináře sportovní manažer František Trkal, který mj. řekl: "Máme velmi mladý, ale silný a konkurenceschopný tým do 23 let. Rádi bychom navázali na loňskou úspěšnou sezonu, k čemuž by nám mělo pomoci i trio posil Zdeněk Machač z Dukly Praha, Jakub Kratochvíla z Dukly Brno a Jan Wolf ze Stadionu Louny."

Na soupisce CK Windoor´s dále figurují odchovanci František Paďour (loňský vítěz Českého poháru do 23 let) s Jakubem Huškem, po roční zdravotní pauze ohlásil návrat Zdeněk Mach, družstvo dále tvoří Slovák Jakub Novák, Lukáš Staněk a Jiří Brázdil. Poslední místo na soupisce by měl zaujmout ruský cyklista Borisov, jenž se může pochlubit titulem mistra světa v bodovacím závodě. "Jednání o jeho příchodu komplikuje vízová povinnost ruských občanů v Evropě," podotkl k jeho přestupu Trkal.

Vzhledem k věkovému složení týmu se CK Windoor´s hodlá zaměřit především na mistrovství republiky, závody Českého a Světového poháru a světový šampionát jezdců do 23 let v Itálii, kde by měl být největším příbramským želízkem Paďour. "Šanci na slušné umístění měl už loni v Německu, ale kvůli administrativní chybě svazu musel start oželet," připomněl manažer faux paux svazových činovníků. Ohledně dalších ambicí zůstal Trkal zdrženlivý. "Jsme realisté. Těžko můžeme počítat s tím, že budeme vyhrávat všechny závody, zejména v zahraničí."

Příbramská cyklistika se může pochlubit řadou skvělých odchovanců, kteří vavříny sbírali v dresech jiných týmů. Nejinak tomu bude zřejmě i v budoucnu.

"Naším cílem je vychovávat dobré cyklisty, kterým nehodláme bránit v přestupu do kvalitnějších stají jako je u nás například PSK Whirlpool. Myslím, že pro kluky je lepší pozvolnější cesta do profesionálního pelotonu," prozradil sportovní ředitel CK Windoor´s Jiří Wimmer.

Po startu domácí sezony zamíří příbramští cyklisté do Polska (5. a 6. dubna), poté je čekají domácí závody v Soběslavi (12. dubna), v Pičíně (13. 4.) a další týden zamíří do Nizozemí, kde se zúčastní ZLM Tour do 23 let.