Klub získal v letošním roce celkem osmadvacet medailí z mistrovství světa, Evropy a domácích šampionátů na silnici a dráze. „Výsledky daleko předčily naše očekávání. Nepočítali jsme, že budeme tak dobří,“ přiznal Jiří Wimmer, sportovní ředitel CK Windoors Příbram.
Klub se stal druhým nejúspěšnějším kontinentálním týmem v tuzemsku, muži vyhráli Český pohár družstev do 23 let a v silniční Extralize skončili třetí za vítězným PSK Whirlpool a Spartou Praha. Z jednotlivců vyniká triumf Františka Paďoura v Českém poháru do 23 let a sedmé místo mezi jednotlivci v Extralize, kde byl nejlepším nováčkem.
„Za největší úspěch považuji zlato Ondřeje Sosenky na mistrovství republiky v časovce dvojic v Březnici, kde závodil s kamarádem Milanem Kadlecem z Dukly Praha,“ prohlásil Wimmer.
Svou hodnotu má i třetí příčka Paďoura v etapovém závodě Vysočina a stříbro tohoto devatenáctiletého mladíka v silničním závodě z mistrovství republiky do 23 let.
Ne nadarmo o tohoto cyklistu před sezonou usilovala nejlepší domácí stáj PSK Whirlpool, leč nepochodila.
„Franta studuje vysokou školu a bude lepší, když poroste pozvolně u nás a ve dvaadvaceti přejde k profesionálům. Stejně jako Jakub Novák,“ zmínil Wimmer slovenskou naději, která vyhrála domácí šampionát do 23 let v časovce a skončila druhá v závodě jednotlivců. „Nesmím zapomenout ani na páté místo Marka Volfa ve skretchi na mistrovství světa juniorů v Mexiku.“
Největší hvězdou týmu byl světový rekordman v hodinovce Ondřej Sosenka, o jehož služby klub stojí i v nadcházející sezoně. „Až na Březnici a Duo Norman, kde skončili v časovce dvojic s Novákem osmí, sice nesplnil naše očekávání, ale hodně pomáhal radou i na trati mladým závodníkům. Pokud v sobě najde motivaci, bude v příští sezoně opět dobrým závodníkem,“ věří mu šéf CK Windoor´s Příbram. „Pak by se mohl pokusit překonat padesátikilometrovou hranici v hodinovce,“ doplnil Wimmer.
Při rekordním pokusu v Krylatském v roce 2005 chybělo Ondřeji Sosenkovi k pokoření této mety jen tři sta metrů.