„Sosenka odešel do PSK Whirlpool, kde má možnost startovat v lepších závodech, neboť tým obdržel divokou kartu pro seriál Pro Tour,“ objasnil sportovní ředitel CK Windoor´s Příbram Jiří Wimmer, proč se klub rozloučil s největší hvězdou.

Na soupisce týmu pro příští sezonu figuruje deset vesměs mladých a perspektivních závodníků. Lídrem družstva by měl být teprve devatenáctiletý vrchař František Paďour. Juniorský mistr republiky na silnici z roku 2006 povtrdil své kvality i v první sezoně mezi dospělými, když vyhrál Český pohár jezdců a skončil druhý na domácím šampionátu do 23 let. „Vůdčí schopnosti mají ale i Jakub Kratochvíla se Zdeňkem Machačem,“ zmínil Wimmer dvě ze zimních posil.

Devatenáctiletý Kratochvíla přišel z Dukly Brno s vizitkou všestranného závodníka, který se letos zaskvěl třetím místem na mistrovství republiky v časovce dvojic. Zdeněk Machač se může pochlubit deseti domácími tituly v mládežnických kategoriích na dráze i na silnici. „Je to mladý závodník, který zapadá do naší koncepce. Rychlostní typ, který umí na dráze i na silnici, má vynikající koncovku, dobrý pohyb ve skupině. Umí zajet ve větru a na rovině,“ představil Wimmer jezdce, který do letoška oblékal barvy Dukly Praha. Poslední posilou příbramského týmu je 18letý Jan Wolf. Vítěz Českého poháru juniorů přišel ze Stadionu Louny.

Na soupisce CK Windoor´s je i odchovanec Jakub Hušek (18 let). Jednadvacetinásobný medailista z mistrovství republiky by měl plnit v týmu úlohu spurtéra.

Po téměř roční zdravotní pauze ohlásil návrat pětadvacetiletý Zdeněk Mach. Družstvo dále tvoří Jakub Novák (19 let), mistr Slovenska v časovce a stříbrný ze závodu jednotlivců do 23 let, akademický mistr republiky Lukáš Staněk (25), pátý muž domácího šampionátu v časovce Marek Volf (18), jenž stejného umístění dosáhl ve skretchi na mistrovství světa juniorů a Jiří Brázdil (19).

Příbramský tým by rád v nadcházející sezoně navázal na úspěchy z letošního roku, kdy získal 28 medailí z mistrovství světa, Evropy a domácích šampionátů na silnici a dráze, vyhrál Český pohár družstev do 23 let a v silniční Extralize skončil třetí. „Rádi bychom udrželi pozici druhého nejlepšího domácího týmu za PSK Whirlpool a občas mu znepříjemnili život, aby to doma neměl tak jednoduché. Chceme vyhrát některý ze závodů Českého poháru, dosáhnout alespoň etapového úspěchu na Lidicích a prosadit se na domácím, evropském i světovém šampionátu juniorů a jezdců do 23 let,“ plánuje Wimmer. „Vždyť máme včetně juniorů Nováka, Vlka, Danačíka a Pečla deset reprezentantů.“

V zahraničí plánuje CK Windoor´s start v etapových i jednorázových závodech v Itálii, Francii, Slovinsku, Černé Hoře, Polsku a Slovensku. „Záleží, kam nás pořadatelé pozvou,“ upozornil Wimmer, že závodní kalendář týmu může ještě doznat změn. „Pokud budeme pozváni k závodu Okolo Normandie, ostrý start sezony nás čeká 24. března. Když ne, začneme o týden později v závodě Brno-Velká Bíteš - Brno.“

Do nové sezony vjedou příbramští cyklisté v nových dresech. Červeno černo bílé trikoty ctí barvy hlavního partnera klubu.