Na východě Čech se při kritériu v dobrém světle představili zejména junioři. Třetí dojel Jakub Novák, hned za ním skončil Tomáš Danačík a Filip Švestka. Mezi kadety se umístil Smola a Sisr na 6. resp. 7. příčce.

V hlavním závodě mužů dlouho udával tempo příbramský Zdeněk Machač, který krátce po startu odjel všem soupeřům a až do poloviny závodu vedl. "Pak však musel odstoupit kvůli přetrvávající bolesti zraněného ramene," litoval trenér František Trkal.

Sobotní kritérium Českého poháru mládeže v Brně přineslo opět výborné výsledky příbramských juniorů. Pro bronz si dojel Novák, Danačík skončil šestý a Švestka na 13. místě. V závodě kadetů byl Smola sedmý.

Nedělní silniční závod na těžkém pětikilometrovém okruhu se proměnil v exhibici příbramských juniorů. Dva z nich byli hnacím motorem vedoucí čtyřčlenné skupiny, další dojel mezi trojicí pronásledovatelů. Druhý skončil Jakub Novák, hned za ním dojel Švestka a Danačíkovi v cíli patřilo 6. místo. "Závod se odehrával v režii našich juniorů. Chyběla jen třešiňka na dortu v podobě vítězství," chválil Trkal své svěřence, mezi něž patřil i mezi kadety devátý Smola.

O nadcházejícím víkendu čekají cyklisty CK Windoorˇs pohárové závody v Benešově nad Ploučnicí. Při nich by se poprvé v příbramském dresu měl představit Rus Borisov, který posílí kontinentální tým mužů.