Na startu pátečního závodu stanulo 130 cyklistů, ovšem v cíli jich bylo klasifikováno pouze dvacet. Na vině byl pětiminutový časový limit, do něhož se vešlo hned pět jezdců CK Windoor´s. Jedním z těch, kteří se významně zasloužil o roztrhání pelotonu, byl slovenský reprezentant Jakub Novák v příbramských barvách. Potkala ho však nehorázná smůla. Kvůli dvěma defektům se propadl z vedoucí skupiny na konečné 14. místo. V cíli byl rychleji František Paďour, který se osamocen marně snažil dostihnout šestici uprchlíků před sebou. Do limitu se vešli i jejich oddíloví kolegové Staněk, Kratochvíla a Brázdil.

Zatímco v pátek čekalo peloton jedno náročné stoupání, druhý den se závodilo ve zběsilém tempu (průměr 50 km/hod.) na rovinaté trati. Z příbramských cyklistů držel krok jen Jakub Kratochvíla, který byl v cíli sedmý jako nejrychlejší ze závodníků do 23 let.

Tento týden bude pozornost zaměřena na příbramské kadety, který minulý týden absolvovali soustředění v Lanškrouně. Na témže místě je tento týden čeká mistrovství republiky, kde byl měl o medaile usilovat především talentovaný Lukáš Smola.