Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Paďour skončil pátý Kolem Slovenska do 23 let

Příbram/ Pětadvacáté místo, to bylo nejlepší umístění příbramského cyklisty na víkendovém závodě Kolem Slovenska. Mezi jezdci do 23 let však patřil k nejlepším František Paďour.

8.9.2008

Jezdci CK Windoors odpočívají před startem dalšího závodu.Foto: CK Windoors

Oproti loňsku to byl pro příbramskou cyklistiku ústup z pozic. Jenže při silné konkurenci, která se letos sešla na startu etapového závodu Kolem Slovenska, je 25. místo Františka Paďoura v celkové klasifikaci slušným výsledkem. Mezi závodníky do 23 let byl dokonce nejlepší cyklista CK Windoor´s pátý: "Při kvalitě startovního pole není Paďourovo umístění tak špatným výsledkem. Škoda, že se v úvodní etapě neudržel v úniku vedoucí skupiny, jinak mohl bojovat o první desítku," litoval trenér CK Windoor´s Příbram František Trkal.

Mezinárodní etapový závod Kolem Slovenska je zařazen do seriálu Světového poháru. Na startě ve Zvoleně stanulo 130 cyklistů z třinácti zemí. Mezi nimi například Polák Baranowski, účastník Vuelty, který se však v konečném pořadí výrazněji neprosadil. Vítězem se stal Dán Nielsen ze stáje GLS. Nejlepší z příbramských jezdců byl František Paďour (25. příčka), Brázdil obsadil 61. a Jakub Novák 78. místo. Kratochvíla vzdal během závěrečné etapy, Staněk s Wolfem své účinkování ve slovenských kopcích skončily už po druhé etapě. Mezi družstvy skončil CK Windoor´s na 16. místě. O mnoho radostnější pohled skýtala výsledková listina jezdců do 23 let, kde Paďour figuroval na páté příčce, Brázdil na 16. a Novák na 25. místě.

O osudu závodu se rozhodlo prakticky v úvodní etapě, kdy ujela z pelotonu dvacetičlenná skupina, ve které měl příbramský tým Františka Paďoura. V předposledním stoupání však mladý cyklista tempu uprchlíků podlehl, ze skupiny odpadl a do cíle přijel se ztrátou pěti minut. Tu v dalším průběhu závodu nedokázal smazat, přestože hýřil aktivitou. Peloton přijel do cíle se ztrátou 16 minut a v dalších etapách na slovenských silnicích už neměl sílu zvrátit výsledky úvodního dílu.

Mladí příbramští cyklisté se představili v dalším závodě Českého poháru v Lounech. Nejvíc se tradičně dařilo juniorům. Vlk dojel čtvrtý, Novotný skončil na 8., Kubata na 18. a Bosák na 21. místě. Mezi kadety obsadil Smola se Sisrem šestou resp. sedmou příčku, v kategorii starších žáků byl Vitiš osmý a mezi mladšími žáky dojel Kopta čtvrtý. Ve vloženém závodě mužů se Wolf umístil na sedmé příčce.

8.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu.

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět.