"Vítězství nás překvapilo, i když letos ve Francii nebyla taková konkurence jako loni," komentoval triumf Jakub Novák. Dvojice CK Windoor´s zaostala jen o necelou půlminutu za traťovým rekordem mezi juniory. "Jeli skvěle a deklasovali celou francouzskou špičku," těšilo šéfa stáje Jiřího Wimmera.

Na start tradičního podniku v Normandii se postavilo 350 dvojic ve všech věkových kategoriích. Příbramskou cyklistiku kromě úspěšných juniorů v Marigny reprezentovali Staněk s Machačem, kteří obsadili 14. místo mezi 24 přihlášenými profesionálními páry v mužské kategorii Elite.

V Kyjově se představili zbývající mladí cyklisté CK Windoor´s. V kritériu si nejlépe vedl Jakub Kratochvíla, jenž mezi muži dojel na třetím místě. Kadet Lukáš Smola skončil pátý. Na umístění v elitní desítce mezi juniory dosáhli i Tomáš Danačík (8.) s Oldřichem Novotným (10.). Na 21. příčce byl klasifikován Pavel Vlk, hned za ním ve výsledkové listině figurovali Jiří Bosák s Tomášem Kubatou. V kategorii mladších žáků vybojoval Michal Kopta deváté místo.