Za dobu Mikšíkova působení získali jeho dráhoví svěřenci jeden titul mistra světa, 3 tituly vícemistrů světa a celkem 4 bronzové medaile. Jeho posledním velkým úspěchem byl zisk stříbra Christianne Soeder na MS v časovce jednotlivců 2008.

Proč se vracíte do Čech?

Nebyla mi prodloužena smlouva. Rakouská dráhová cyklistika chce jít směrem k OH v Londýně 2012 jinou cestou, neboť ani tam není v současné ekonomické krizi dostatek peněz. Ve zkratce se dá říci, že můj nástupce Roland Wafler bude jezdit na závody jako sportovní ředitel a za to také bude placen. Tedy podle absolvovaných dnů. Dle názoru managementu rakouského svazu jsou závodníci profesionálové a svého soukromého trenéra si mohou platit ze svého. Navíc bude pan Wafler vykonávat trenéra mládeže v RLM Vídeň, čili se v podstatě zrušila moje funkce RT a ta nová se skládá ze dvou částí.

Proč míříte do Příbrami?

Já jsem do Rakouska v roce 1993 právě z Příbrami odešel. A bylo proto mou morální povinností a ctí, zeptat se nejdříve po novém působišti právě tam.

Měl jste i jiné nabídky?

Já jsem se v Česku nikoho jiného neptal. Nejdříve jsem zavolal Jirkovi Wimmrovi do Příbrami a dohodli jsme se. Co se týká nabídek, tak ty jsou ze zahraničí, ale na jejich akceptování je trochu pozdě. Dráhová sezona je v polovině a mistrovství světa přede dveřmi.

Vracíte se na dlouho nebo jen na přechodnou dobu?

Neberu to jako nějaké přechodné zaměstnání, ba naopak. Musím však říci, že mám s panem Wimmerem gentlemanskou dohodu, že pokud bych dostal nabídku na vedení jisté národní dráhové reprezentace, tak ji mohu přijmout.

O kterou reprezentaci se jedná?

Rozhodně ne o českou, spíše o země, kde se mluví podobným slovanským jazykem, jako u nás. Ale mám i nabídku ze země cyklistice zaslíbené, tam ovšem proběhnou svazové volby až v březnu a do té doby je vše „zmrazené“.

Jakou pozici byste měl v týmu zastávat?

Funkci zástupce generálního manažera. Navíc jako trenér SCM a trenér – konzultant pro profesionály.

Co se budete snažit změnit?

Při jednání s generálním manažerem a hlavním sponzorem týmu byla vyslovena dlouhodobá myšlenka posílit vedení týmu na tři osoby. Doposud to byl pan Wimmer a pan Trkal. Já znám Příbram a její cyklistiku dobře, zapálenost místních cyklistů je obrovská. V tom se nic nezměnilo. Změnila se ovšem profesionalita týmu, a to obrovským směrem nahoru. Nebudu měnit to, co funguje, což je velká většina věcí. Spíše se pokusím některé zkušenosti ze zahraničí pozvolna aplikovat na české poměry.

Jaké máte s týmem cíle na sezonu 2009?

Zatímco loni to byl pro tým rok rozjezdový, tak letos je to rok, kdy by se měly zúročit vložené peníze. A není jich rozhodně málo, čemuž odpovídá i posílený závodnický kádr. Takže prostě být nejlepší. Jiný cíl ani nemůže být.

Největší dosavadní hvězda Příbrami, František Paďour, odešla do PSK. Jak to hraje do vašich plánů? Kdo bude nový lídr?

Samozřejmě že je to škoda. Ale myslím si, že František Trkal jako bývalý zkušený profesionál společně s panem Wimmrem sestavil kádr tak, aby se tato ztráta nejen zacelila. A lídr bude dle aktuální situace, dle tratě atd. Kapitánem byl zvolen Roman Broniš. Máme před sebou tři výcvikové kempy, takže času na tyto záležitosti bude dostatek.

Máte kontakty po celém cyklistickém světě. Jak toho příbramský klub využije?

Jedním z úkolů bude obnovení etapového závodu „Lidice“ na jeho dřívější úroveň, tedy s kvalitní zahraniční účastí – to je cíl hodně blízký. Bude se pochopitelně odvíjet od získání sponzora, ale je to na velmi dobré cestě.

A cíl dlouhodobý? V Příbrami by se mohla a měla postavit krytá cyklistická dráha. První jednání už probíhají a nejen kvůli tomu pojedeme s panem Wimmrem a některými dalšími osobami na MS v dráhové cyklistice do Polska.

Budete v centru dění české cyklistiky. Budete chtít toto dění nějak ovlivňovat?

Ano. Nechte se překvapit!