Jako v pohádce „Tisíce a jedné noci“ si museli připadat cyklisté CK Windoor´s Příbram tento víkend na domácím „hřišti“ v Příbrami a jejím okolí. Byl to takový rozdíl, jaký je třeba mezi dnem a nocí. Ale i o tom je sport, cyklistiku nevyjímaje.

Nejdříve to bylo sobotní kritérium o „Velkou cenu Windoor´s s.r.o. Příbram“, kde v závodě na 60 okruhů vyhrál ziskem 85 bodů suverénně domácí cyklista Martin Boubal před Martinem Bláhou z Dukly Praha (63 bodů) a vedoucím jezdcem Českého poháru Radkem Bečkou z Factor Bike Team Teplice (52). Čtvrtý byl další domácí cyklista Roman Broniš (39) a pátý Alois Kaňkovský z Dukly Praha (10).

V neděli byl potom na programu silniční závod „Grand Prix Příbram“, kde na cyklisty čekala trať 135 km Středním Povltavím se Solenicemi a s Větrovem, a potom museli všichni absolvovat ještě 4x městský okruh se stoupáním na Svatou horu. To dalo suma sumárum dohromady 160 km. Závod se skončil totálním úspěchem cyklistů AC Sparta Praha a také sportovním debaklem domácího týmu CK Windoor´s Příbram., když jediný příbramský cyklista v cíli byl Martin Boubal, klasifikovaný jako čtrnáctý.

Vítězem hodně těžkého závodu (z 57 startujících cyklistů dojelo do cíle jen 19) se stal srbský cyklista Nebojsa Jovanovič z týmu AC Sparta Praha časem 4:29:18 před svým týmovým kolegou Ondřejem Pávkem (+18 sec.) a Jakubem Svobodou z CK Kolokrám.cz - SVIJANY (+22 sec.).

V Českém poháru se po tomto víkendu dostal do čela obhájce loňského vítězství Martin Boubal (CK Windoor´s Příbram), který má celkem 92 bodů. Sparťan Nebojsa Jovanovič je druhý (88) a třetí je jeho týmový kolega Rostislav Krotký (86). Jakub Svoboda je čtvrtý (85) a Radek Bečka (Factor Bike Team Teplice) jich má 82.

V soutěži týmů došlo ke změně na prvním místě. Vede AC Sparta Praha s 1514 body před CK Windoor´s Příbram (1465) a týmem ASC Dukla Praha (1413).