„Jsou tu náš loňský junior Oldřich Novotný, Křížek ze Sparty, Křivánek z Rakouska, ze zaniklého týmu DT Specialized přišel druhý z loňského pořadí poháru kategorie U23 Marek Zaoral a dva výborní junioři z Jablonce, bratři Jan a Pavel Stöhrové,“ vyjmenovává manažer týmu Jiří Mikšík.

A jaké to vlastně na Mallorce teď v únoru je? „Mallorca je opravdu cyklistickým rájem, denně zde při tréninku potkáváme neuvěřitelné množství trénujících cyklistů všech výkonnostních skupin a kategorií. Najíždíme a trénujeme dle individuálních plánů, které jsme dostali od trenéra. A někdy i o něco víc. Snad to není chyba,“ říká znojemský rodák a kapitán týmu Jiří Křivánek, na kterého bude vedení příbramského týmu letos hodně spoléhat.

„Jinak ale trénujeme ve čtyřdenních cyklech jak specifickou základní vytrvalost, tak i sílu ve vytrvalosti. Počasí je zde hodně proměnlivé, někdy 20 stupňů Celsia a dnes třeba jen 9, ale jistě je to lepší, než v Česku. Viděli jsme i zasněženou pláž, ale to nás nemůže vyvést z klidu,“ pokračuje příbramská posila, která přišla do Příbrami z Rakouska.

„Po návratu z Mallorcy nás čekají dva týdny doma. Pokud bude stejné počasí, tak zřejmě na ergometrech. A potom jedeme už do Chorvatska, kde se bude už jezdit na čisto. Přeloženo do češtiny, aby si někdo nepředstavoval pod tímto pojmem něco jiného, vypilovávání formy před zahájením sezony 2010,“ prozrazuje další plány příbramských cyklistů Jiří Křivánek.

Samotná sezona začíná pro příbramské cyklisty 28. března v rakouském Leondingu, kde se koná první závod rakouské Bundesligy „Tchibo cup“. O týden později pak absolvují českou premiéru na klasické trati Brno - Velká Bíteš - Brno a potom skoro každý víkend závody jak v České republice, tak i v zahraničí (Rakousko, Slovensko, Německo atd.).