V hornatém terénu v okolí Podgorici byli vidět, i když se výsledkově výrazněji neprosadili. Nejlepší byl František Paďour, který skončil celkově na 27. místě. O dvě příčky níž ve výsledkové listině figuroval Slovák Jakub Novák, Kratochvíla byl čtyřiatřicátý a družstvo se umístilo osmé.

V úvodní etapě (164 km) se příbramským cyklistům nedařilo. V hlavní skupině čítající 55 jmen se udrželi jen Paďour s Novákem.

Ve druhé etapě (135 km) ujela hned po startu trojice závodníků, ve které byl i příbramský Machač. Tři kilometry před cílem byla skupina pohlcena pelotonem, v němž nakonec dojeli všichni jezdci CK Windoor´s s výjimkou Machače, kterému únik sebral mnoho psychických i fyzických sil.

V královské 3. etapě s pěti horskými prémiemi se brzy utrhla patnáctičlenná skupina, ve které Příbram zastupovali Brázdil s Paďourem. Ten, když se uprchlíci dělili na dvě části, zůstal v té druhé, zatímco Brázdil ve sjezdu dojel vedoucí skupinu, která spolu pokračovala až do poslední vrchařské prémie 25 km před cílem. Brázdil nakonec neudržel tempo a ze skupiny odpadl, ale zezadu naopak zaútočil Paďour, jehož nástup zabrzdilo mrazivé počasí na jednom z vrcholů. "Na kopci zmrznul," poznamenal k tomu sportovní ředitel CK Windoor´s Jiří Wimmer, který závodníky v Černé Hoře doprovázel. "Padal sníh s deštěm, kroupy, foukal silný vítr a bylo těsně nad nulou," popsal nelidské podmínky, v nichž do cíle dorazilo jen 43 závodníků. V hlavní skupině 20 jezdců bylo i příbramské trio Kratochvíla, Novák a Paďour, jenž se v závěru kruté etapy zmátořil.

V nedělní poslední etapě zaútočili jezdci jednoho z nejlepších evropských kontinentálních týmů Perutina Ptuj. Do úniku se tentokrát brzy po startu pustilo šest závodníků, za nimiž jel dlouho o minutu zpět příbramský Kratochvíla. V závěrečném stoupání se pole značně roztrhalo a pořadí na vedoucích místech se hodně přesypalo. Zatímco unavený Kratochvíla se propadl zpět, Paďour si nakonec dojel v etapě pro 11. místo. "Závod v Černé Hoře splnil účel. Kluci byli na začátek sezony vidět," pochvaloval si Wimmer před domácí silničářskou premiérou, která závodníky CK Windoor´s čeká už o víkendu při jarní klasice Brno - Velká Bíteš - Brno.