Šampionát začal jako tradičně stíhacím závodem jednotlivců ve všech kategoriích a my se tak můžeme průřezem podívat, jak jednotlivé dny a disciplíny probíhaly pohledem příbramských.

Stíhací závod jednotlivců: V kategorii juniorů skončil Lukáš Smola ve své parádní disciplíně, stíhacím závodě na 3 km, na 6. místě. Ve stejné disciplíně v kadetech, ovšem na 2 km, skončil při svém comebacku po nemoci Jarda Vyhnal jako 17., Nicolas Pietrula 19. a Matouš Gramblička 24. V žácích byl Petr Mosinger poprvé postaršen, aby vůbec mohl na šampionátu závodit a ve stíhačce mu patřilo výborné 7. místo.

Sprint, kvalifikace na 200 m: Ve sprintu kadetů zajeli v kvalifikaci na 200 m Peitrula 14. místo, Gramblička 19. a Vyhnal 20., čímž byli bohužel z dalších soubojů vyřazeni. Naopak Mosinger ve stejné soutěži žáků postoupil do dalších bojů 8. časem a nakonec skončil jako desátý.

Časový závod na 1 km, respektive na 500 m: Na 1 km s pevným startem byl v juniorech Lukáš Smola 19., ve stejné soutěži kadetů, ovšem na 500 m skončil Vyhnal 13., Pietrula 16. a dráhový nováček Gramblička 25. V žácích pak Mosinger obsadil místo 11.

Scratch: Velmi zajímavou dráhovou disciplínou pak je scratch. V juniorech dojel Smola 15., v kadetech Vyhnal 8., Pietrula 15. a Gramblička 21. Mosinger byl ve stejné disciplíně v kategorii žáků 13.

Bodovací závod: V královské disciplíně - bodovacím závodě - obsadil v kategorii juniorů Lukáš Smola 8. místo, v kadetech dojel Vyhnal 15. a Pietrula 20. A konečně v kategorii žáků se příbramský benjamínek Petr Mosinger neztratil a mezi daleko zkušenějšími a především staršími soupeři vybojoval skvělé 7. místo.

JIŘÍ MIKŠÍK