Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

CK Windoors získal v časovce dvojic dva tituly

Březnice/ Dva mistrovské tituly a další čtyři medaile vytěžili příbramští cyklisté z posledního velkého závodu sezony.

29.9.2008

MČR v časovce - kategorie veteránů.Foto: Deník/Jan Hájek

Na mistrovství republiky v časovce dvojic v Březnici triumfovali junioři Novák se Švestkou a veterán Bauer, který startoval po boku Karáska ze Žďáru nad Sázavou. V kategorii Elite získali Boubal s Kratochvílou stříbro a Staněk s Kovářem (Cykloprag) si dojeli pro bronz, stejně jako mezi jezdci do 23 let Paďour s Machačem a veteránka Lomová s Mattušem (Pardubice). Absolutními vítězi mužské kategorie i do 23 let se stala bratská dvojice Martin a Vojtěch Hačeckých z Dukly Praha, která prolétla trať neuvěřitelnou průměrnou rychlostí 48,22 kilometrů za hodinu.

V juniorské kategorii potvrdili roli hlavních favoritů Jakub Novák s Filipem Švestkou. Závodníci CK Windoor´s sice na prvním mezičase (6. km) ztráceli šest vteřin na dvojici Kooperativy Vojta, Doležal, kteří však přepálili v úvodu tempo a nakonec dojeli až pátí. Naopak příbramští cyklisté dominovali a vyhráli s náskokem 50 vteřin. "Jeli výborně, byla to fantazie. Novák si navíc vítězstvím zajistil i celkové prvenství v Českém poháru," rozplýval se šéf CK Windoor´s Jiří Wimmer. Radost mu udělaly i další dvojice. Věkem kadet Smoia s juniorem Danačíkem obsadili sedmé místo, Vlk s Kubatou a Novotný s Bosákem skončili na rozhraní elitní desítky.

Kategorii do 23 let jasně ovládli Martin s Vojtěchem Hačeckým z Dukly Praha. Příbramská cyklistika urvala bronz zásluhou Paďoura s Machačem, kteří na vítěze nabrali ztrátu 3:20 minuty. "Hačečtí byli bez konkurence, jsou to skvělí časovkáři. Byli o třídu lepší než ostatní," podotkl Wimmer na adresu vítězů. Ke svým jezdcům dodal: "Paďour není časovkář, navíc startoval po zranění, takže bronz je slušným umístěním."

V Elite bojoval o titul pár CK Windoor´s Boubal, Kratochvíla, který nakonec prohrál o 25 vteřin s Okrouhlickým a Krotkým ze Sparty Praha. "Kluci podali slušný výkon. Dlouho se přetahovali o vedení se sparťany. Škoda, že Kratochvíla nebyl úplně fit. Z mistrovství světa v Itálii se nachladil," komentoval Wimmer počínání svých svěřenců. Na světovém šampionátu do 23 let v Itálii startoval v dresu Slovenska i Jakub Novák, on ani Kratochvíla se však v časovce výrazněji neprosadili.

Výsledky - junioři (50 km): 1. Novák, Švestka (CK Windoor´s) 1:05:19,67, 2. Nepustil, Magnusek (ČS MTB) -0:50, 3. Dlužanský, Vendolský (Dukla Brno) - 1:08, 7. Smola, Danačík, 10. Vlk, Kubata, 11. Novotný, Bosák.

Muži do 23 let (50 km): 1. M. Hačecký, V. Hačecký 1:02:13,98, 2. Bareš, Dostál (vš. Dukla Praha) - 2:11, 3. Paďour, Machač (CK Windoor´s) -3:20.

Muži Elite (50 km): 1. Okrouhlický, Krotký (Sparta Praha) 1:03:31,41, 2. Boubal, Kratochvíla (CK Windoor´s) -0:25, 3. Kovář (Cykloprag), Staněk (CK Windoor´s) - 3:57.

29.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.