Cyklisté celý týden bojovali o tituly

Benešov – V překrásném prostředí Moravského krasu se v Benešově konal celý minulý týden vrchol letošní mládežnické silniční cyklistiky, mistrovství České republiky v časovce jednotlivců, dvojic a družstev a pochopitelně také v královské disciplíně, tedy v silničním závodě s hromadným startem.

9.8.2010

Ilustrační fotoFoto: Deník

Časovka jednotlivců

V úterní časovce jednotlivců skončil v kategorii žáků na 12 km Petr Mosinger na 11. místě časem 21:24 minuty, když za vítězným Skalošem z KOVO Praha zaostal o 1:39 min. O jedno místo lépe si na stejné trati vedla jeho týmová kolegyně Anička Drdová, která dojela časem 24:16 minuty jako 10. se ztrátou 2:07 min. na vítěznou Janu Machačovou z TJ Sigma Hranice a zasloužila se o umístění v Top 10 pro příbramskou cyklistiku.

V bohatě obsazeném závodě kadetů na 14,2 km byl Nicolas Pietrula 28. (+2:11 min.), Jaroslav Vyhnal 57. (+4:08 min) a Matouš Gramblička 60. (+4:25 min.), když titul putoval do Dukly Praha zásluhou Michaela Vakoče, který vyhrál časem 20:02 minut.

Časovka dvojic

Ve čtvrteční časovce dvojic jel v žácích Mosinger ve dvojici se Spudilem (SP Kolo) a skončil na 10. místě, když na vítězný pár v sestavě Ťoupalík - Camrda z Budvaru Táboru, ztratili 3:36 min. Vítězná dvojice potřebovala k ujetí tratě dlouhé 20 km čas 26:27 minuty. Anna Drdová pak měla za partnerku Terezu Látovou z Dukly Praha a společně si v časovce dvojic na 10 km vyjely místo 6. (+2:16 min.).

Konečně v kategorii kadetů byla trojice příbramských cyklistů doplněna vimperským Zábranským a přestože Matouš Gramblička tempu zbývající trojice bohužel nestačil, tak Jarda Vyhnal, Niki Pietrula a už jmenovaný Zábranský skončili na místě desátém (+ 6:30 min.). Titul si zajistil kombinovaný tým Vakoč, Valeš a Kott z Dukly Praha doplněni Skálou z Whirlpoolu, kteří trať dlouhou 40 km zajeli za 49:40 minuty.

Silniční závod

V sobotním vrcholu v silničním závodě s hromadným startem na velmi těžké trati dlouhé 57,6 kilometrů skončil Petr Mosinger v závodě žáků na 13. místě, když za vítězným Matoušem Hynkem (Mapei Cyklo Kaňkovský) zaostal o 1:42 minuty. Anička Drdová si připsala své další umístění v Top 10, v cíli závodu na 28,8 km byla klasifikována jako 8., se ztrátou 1:33 min. za novou mistryni Janou Machačovou z Hranic.

Kadeti pak měli na programu doslova „vražedných“ 86,4 kilometrů a mistrem se stal Michael Vakoč z Dukly Praha. Jarda Vyhnal dojel z příbramských nejlépe, když se ztrátou 23:45 min. skončil 40. Nicolas Pietrula byl 53. (+29:18) a Matouš Gramblička 55. (+30:35).

JIŘÍ MIKŠÍK

9.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Smutnou událost připomíná pomník, který dodnes navštěvují lidé a rozsvěcí tam na památku tří letců svíčky.
6

Kolem stovky lidí si připomnělo na sedlčanském náměstí v pátek 17. listopadu události před 28 lety, ale také vznik Charty 77 před 40 lety.
22

V Sedlčanech si připomněla výročí sametové revoluce přibližně stovka lidí

Miroslava Jouzová: Nejvíce mě baví spojovat

Kolín - Město Kolín má spoustu židovských památek, o které se stará městská knihovna. Jednou z těch, kteří se židovskou problematikou ve městě zabývají je i knihovnice a historička Miroslava Jouzová.

Dobříšský sběrný dvůr už funguje

Dobříš - Ve čtvrtek 16. listopadu se opět otevřel nově zrekonstruovaný sběrný dvůr Dobříš. Slavnostní pře-střižení pásky provedl staro-sta města Dobříše Stanislav Vacek spolu s místostarostkou města Dobříše Petrou Neubergerovou. Přítomen byl projektant stavby Jan Zbíral a zástupce dodavatele stavby Profistav Litomyšl, Tomáš Zavřel a zástupce provozovatele DOKAS Dobříš, Jan Marek.

Co někdo nechce, může jinému pomoci

Dobříš - V Dobříši spouští projekt, při kterém lidé mohou donést věci, které už nepotřebují, aby je mohl zdarma využít někdo jiný. Nosit věci je možné na sběrné místo ve společnosti Dokas Dobříš. Důvodem je nové využití věcí, které mohou ještě dále sloužit a tím šetřit životní prostředí a také pomoci těm, kteří na nákup nových věcí nemají prostředky.

Díky gólu Marka Kodra přivezli fotbalisté Příbrami důležité tři body z Pardubic

Pardubice /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Příbrami zajížděli k utkání patnáctého kola FNL na půdu Pardubic. V zápase čtvrtého týmu tabulky s pátým šlo opravdu o hodně. Vítěz tohoto střetnutí by se totiž ještě více přiblížil úplnému čelu tabulky a těsně před koncem podzimní části by si vytvořil lepší pozici pro jaro. Po závěrečném hvizdu rozhodčího mohla na konci tohoto vyrovnaného duelu slavit Příbram, která si díky brance Marka Kodra z nastaveného času, odvezla z Pardubic velmi důležité tři body, za vítězství 2:1.