Noční kriterium „SWK Classic“ v Krefeldu bylo jedním z klasických „odvet“ za Tour de France 2010. Na startu byla kompletní sestava německých profesionálů z letošního ročníku „Staré dámy“, a to před návštěvou 20 tisíc nadšených diváků.

V závodě za dernami na 20 kol (a 750 m) byla na startu i příbramská dvojice Marek Zaoral - Jan Wolf a v cíli jim patřilo skvělé 4. místo, když Wolf s vodičem Relensmannem ještě 3 kola před koncem závod dokonce vedl.

V nočním kritériu na 90 okruhů pak obsadil Wolf mezi 93 startujícími jezdci, mezi kterými nechyběli vítězové etap TdF či klasiky jako třeba Paris - Roubaix, výborné 16. místo. Vyhrál Dirk Müller před Servaisem Knavenem a Alexandrem Gutem.

Druhý den na všechny čekal závod v Quadrathu u Kölnu. Ze začátku závodu na 50 kol - když jeden okruh měřil 1,5 km - ze 106ti členného startovního pole odjela skupina 9 jezdců, mezi kterými nechyběl ani Jan Stöhr. Tato vedoucí skupina si svůj náskok udržela až do konce závodu a jednomu z dvojčat Stöhrových patřilo nakonec nejen skvělé 8. místo, ale kvalifikoval se tak i do finálového závodu za dernami, ve kterém obsadil opět skvělé 8. místo.

Závod vyhrál Němec Hendrik Werner před Nizozemcem Markem van de Wielenem a Christianem Pothem.

Po přečtení článku o mladých příbramských cyklistech jste se možná sami sebe zeptali, co je to vlastně ta derna, za kterou všichni jeli? Tuto otázku jsme za vás položili členovi vedení CK Windoor´s Jiřímu Mikšíkovi, který nám zaslal toto vysvětlení:

„Derna je lehký vodící motocykl o obsahu 90 ccm, na kterém ale musí vodič šlapat. Převod je tomu uzpůsobený a pomáhá tomu motor. Jezdí se většinou na dráze, ale v Německu, Holandsku a Belgii jsou velmi populární i závody na kritériích. Každý cyklista má svého vodiče, který mu rozráží vzduch a určuje tak tempo. Spolupráce mezi vodičem a cyklistou je velmi důležitá. O umístění v cíli ale rozhoduje cyklista, takže ho vodič nesmí tzv. „utrhnout!“