"Příbramský cyklistický klub CK Windoor´s Příbram patří k těm nejaktivnějším v pořádání cyklistických závodů na území celé České republiky vůbec. Nejinak tomu je pochopitelně i v roce letošním," říká manažer klubu Jiří Mikšík a hned doplňuje výčet letošních plánovaných akcí. "Kromě mezinárodního etapového závodu Lidice v polovině června, jehož centrem bude poprvé v historii především Příbram, budou naši cyklisté hostit začátkem srpna šampionát mládežnických cyklistů a cyklistek všech kategorií a koncem září pak v nedaleké Březnici bude sezona 2011 zakončena Mistrovstvím České republiky v časovce dvojic."

Ovšem úplně prvním pořadatelským počinem budena začátku letošní cyklistické sezony tradiční silniční závod v Pičíně. "Ten se pojede letos už po 36., což znamená, že to je nestarší cyklistický závod nejen ve středních Čechách, ale takovou historickou tradici nemá ani žádný jiný závod v celé České republice, s výjimkou klasiky Praha-Karlovy Vary-Praha," poukazuje na dlouholetou tradici Mikšík.

V neděli 3. dubna vyjedou na trať okolo Pičína nejdříve junioři, kteří mají start v 9 hodin, po nich dostanou šanci všechny ostatní mládežnické kategorie a ve 12 hodin je start hlavního závodu mužů na 145 km. "Letošní závod bude po několika sezonách opět mezinárodní, neboť kromě naší absolutní špičky -na čele s dráhovými vicemistry světa Jiřím Hochmannem a Martinem Bláhou z právě skončeného šampionátu v nizozemském Appeldoornu,budou na startu i Rakušané z týmu Die NÖ Rad Union, tedy týmu ex-mistra světa Franze Stochera," přibližuje náročnost závodu Jiří Mikšík. Šestici příbramských jezdců ve společné kategorii Elite a U23 tedyčeká hodně kvalitní konkurence.

Staronovou novinkou je tentokráte okruh, který měří 14,5 km a vede z Pičína přes Kotenčice, Občov a Žirovy zpět do Pičína, což znamená, že se pořadatelé vrátili k okruhu, který se už před několika roky rovněž jezdil.

Závod je v mládežnických kategoriích druhým závodem Českého poháru mládeže a užnyní je ve všech kategoriích přihlášeno přes 300 cyklistů.