Poslední z kritérií horských kol patřící do tohoto seriálu se uskutečnilo na zcela nové trati, která ležela na pozemcích patřících šlechtickému rodu Colloredo - Mansfeld. Trať byla vytyčena většinou na loukách a polních cestách, ale její část vedla také volným terénem v lese. Tato vložka rozhodně potěšila největšího favorita závodu v elitní kategorii mužů Jiřího Chybu, kterému připomněla jeho bikrosové začátky.

Třicetiletý člen týmu Rubena Specialized také nikoho nenechal na pochybách o tom, že si přijel na Dobříšsko pro své třicáté sedmé prvenství v DA-BA Extralize. V hlavním závodě Velké ceny Penzionu Nový rybník, do něhož společně odstartovaly obě kategorie mužů a dorostenci, se Jiří Chyba ujal vedení nedlouho po startu a v úvodních dvou kolech se pohyboval na čele společně s dalším elitním mužem Václavem Holubem (CK Mladá Vožice) a s prvním z dorostenců Vojtěchem Papežem (TJ Start Lukavec), členem jihočeského Sportovního centra mládeže.

Od třetího okruhu však již na čele zůstali jenom Chyba a Papež, v šestém kole pak už Vojta zkušenému Pražanovi nestačil, ale do té doby byl minimálně rovnocenným členem vedoucí dvojice. Cílem desátého okruhu, který pro něj znamenal konec závodu, projel sedmnáctiletý Jihočech v čase 41:50 min. Druhý skončil jeho kolega ze střediska, kadet Jan Mařík (CT Budvar), který na vítěze ztrácel jedno kolo. Stejné pořadí bylo také na prvních dvou místech celkové klasifikace seriálu. Nejlepším z nestřediskových dorostenců byl na domácí trati Jiří Zeisek (Kraken Team), který byl třetí a ujel rovněž devět okruhů. V celkové klasifikaci patřila tato pozice jeho klubovému kolegovi Matoušovi Grambličkovi z Bukové.

Deset okruhů ujeli také tři nejlepší veteráni. Vítězství ze zmoklých Nesvačil si v nesrovnatelně lepším počasí u dobříšské střelnice zopakoval Viktor Zapletal (Rubena Specialized), který dosáhl času 43:17 min. Druhé místo získal Miroslav Mestek (Velointest Bike Club Praha), který s nejlepším z mužů nad čtyřicet let udržel relativně těsný kontakt jen v prvních třech okruzích.

Největší diváckou pozornost na sebe ovšem poutal souboj o celkové prvenství v kategorii mezi domácím Romanem Zíbrem (Kraken Team) a Pražanem Pavlem Zachem (CK Vinohradské šlapky), kteří do závodu nastupovali se stejným bodovým ziskem. Již od prvního okruhu bylo patrné, že stejně jako před týdnem vyhovuje měkčí povrch Romanovi, který hned na počátku závodu získal na Pavla dvacetisekundový náskok, což vlastně jejich souboj rozhodlo. Nenápadnou jízdou si pro třetí místo v celkové klasifikaci dojel další člen Kraken Teamu, Miroslav Vonka, který v závěrečném podniku Poháru I.M.F. skončil sedmý.

V elitní kategorii mužů podal velmi pěkný výkon František Lojín (Kraken Team), který dokázal opět vybojovat místo na stupních vítězů, když dojel třetí za vítězným Chybou a druhým Holubem. V celkové klasifikaci seriálu patřilo třiadvacetiletému rosovickému bikerovi druhé pořadí - za Chybou a před čerčanským Markem Tupým (Česyk).

Petr Bartoš (PBR - Team DA-BA) ze Sedlčan prokázal, že se umí poprat i se zdravotními problémy, dojel devátý a udržel tak pátou pozici v celkové klasifikaci Poháru I.M.F. a v průběžném hodnocení PBR - Bikerské ligy, do níž se budou započítávat také podzimní biková kritéria. Petrův týmový kolega, Pavel Kříž z Kojetína, skončil o dvě místa za Mičurinem na Dobříši i celkově. Jako čtrnáctý projel cílem první z divize H, Martin Novák (DA-BA - Sport Team) z Bystřice, zatímco další z hobíků, Petr Flosman (DA-BA - Basic Team) z Olbramovic, se tentokrát spokojil s variantou startu v první jízdě a doprovodem své dcery.

Pořádajícímu Povltavskému sportovnímu klubu DA-BA přinesl závod jeden velký smutek a spoustu radosti. Tou nepříjemnou záležitostí bylo onemocnění bystřického žáka Davida Nováka, kterému tak uniklo třetí místo v kategorii M14 a neoficiální titul nejlepšího mladšího žáka. Z oněch pro Žabáky příjemnějších událostí stojí určitě nejvýše třetí vítězství Elišky Flosmanové v kategorii M09, které pochopitelně znamenalo, že tato olbramovická členka DA-BA - Basic Teamu získala historické první celkové vítězství v nově zavedené bodované kategorii Bikerského poháru. Druhé a třetí místo v závodě i v pohárové klasifikaci patřilo dvěma členům Teamu Kraken, Martinu Voltrovi a Jakubu Boučkovi.

V kategorii žáků skončili na prvních dvou místech vedoucí závodníci seriálu, Dominik Vrána (SP Kolo) a Vít Papež (Sport Prima Pacov), když jejich souboj rozhodl až poslední z pěti okruhů. Jejich pořadí v cíli, kam dojeli v rozestupu jedenadvaceti sekund, bylo podobné jako v předchozích dvou kláních. V Kamýku obsadila tato dvojice první dvě příčky žákovského pořadí, v Nesvačilech byl rychlejší než oni kutnohorský Josef Jelínek. Třetí v závěrečném závodě skončil další z jezdců týmu SP Kolo, Matyáš Krumphanzl. Za nepřítomného Dádu Nováka úspěšně zaskočila jeho kolegyně ze Školy sportu DA-BA, rovněž dvanáctiletá Anna Drdová (Kraken Team) z Dobříše, která dojela čtvrtá a při slavnostním vyhlašování konečných výsledků Poháru I.M.F. vystoupila na nejnižší ze stupňů vítězů.

V kategorii žen nastoupila do prvního jarního kritéria MTB opět jen osamocená členka Kraken Teamu, Jitka Debnárová, která do cíle přijela jako absolutní vítězka první jízdy, když pět okruhů zvládla za 26:48 minut, tedy o 42 sekundy dříve než první ze žáků.