Neo - TJ Tatran Sedlčany florbal 3:5 (3:1, 0:1, 0:3)

Do nového ročníku PH+SČ přeboru mužů vstoupil Tatran s několika novými tvářemi. Asi nejvýraznější posilouje hráč a trenér v jedné osobě, bývalý třetiligista, Jan Kožmín. Premiéru si ve třetí lajně odbyli také Vojtěch Nádvorník a Ondřej Hamberger. Ani jeden ze zmiňovaných hráčů ale nedokázal zabránit katastrofálnímu úvodu.

Horší vstup do sezony si hráči Tatranu snad ani nedkázali představit. Uplynulo pouze 20 vteřin od úvodního hvizdu a už prohrávali 0:1. V čase2:04 pakBalach vystřelil z úhlu na bránu, jeho rána proletěla až do sítě a bylo to 0:3. Ovšem ani toto nebyl konec kruté lekce v úvodní pětiminutovce. V čase 4:03 totiž přidal po obtočení kolem brány třetí gól Tripes a schylovalo se k debaklu.

Ten ale rychle odvrátil nováček v sedlčanském dresu Kožmín, když po standardní situaci vymetl přesně růžek Novákovy branky a snížil na 3:1. Tento gól vrátil Sedlčanské do zápasu a naopak Pražanům začaly pomalu docházet síly a už nehýřili takovou aktivitou, jako v úvodu zápasu. Většina nebezpečných situací se tak pomalu, ale jistě přesunula před branku domácích.

Druhá třetina začala tak, jak skončila ta první. Byla k vidění spousta promarněných šancí v podání Tatranu a několik nebezpečných střel hráčů Neo.

Dlouhé čekání na gól nakonec ukončil v čase 21:06 Grin, když využil ponechané výhody, prodral se až před gólmana a s přehledem zakončil. Asistenci si poprvé v kariéře připsal brankář Jícha. Od této chvíle se hrálo prakticky na jednu bránu a přišly i další šance. V poslední minutě druhé třetiny nejprve neuspěl tváří v tvář Novákovi Stibor a pak dvakrát neúspěšně pálil Kožmín.

Ani ve třetí třetině se hráči týmu Neo nedokázali oklepat z letargie, a tak Tatran pokračoval v ofenzivních manévrech. A v čase 29:06 se konečně dočkal! Po rychle rozehrané standardní situaci našel Grin před bránou nehlídaného Sůsu, a ten srovnal skóre - 3:3.

Ani to ale nebylo všechno. V sedmé minutě třetí třetiny byl vyloučen kapitán domácích Bareš. Tatran se sice v úvodu přesilovky trápil, ale nakonec si přece jen dokázal vypracovat tlak, ze kterého pramenily dvě zblokované střely, Sůsa sebral odražený míček a do odkryté brány už neměl problém zakončit.

Od této chvíle se hra opticky zase vyrovnala, ale Neo si žádné vážnější šance vytvořit nedokázalo. Naopak minutu před koncem nahodil Hloupý míček, který se od Hambergera odrazil až do sítě. Ten tak završil neuvěřitelný obrat v zápase. V páté minutě by si na výhru hostů vsadil asi málokdo.

Tento zápas zároveň znova ukázal krásu florbalu, kde ani nepovedený vstup do zápasu nic neznamená a skóre se může přelévat z jedné strany na druhou.

Branky: 1. Bareš, 3. Balach, 5. Tripes - 30. a 33. Sůsa, 6. Kožmín, 22. Grin, 35. Hamberger.

TJ Tatran Sedlčany florbal vs. FBC Texas 2:1 (0:0,0:1,2:0)

Oproti úvodnímu střetnutí s Neo tento zápas začal nepoměrně příznivěji. Tatran měl o trošku více ze hry, ale šance se vyskytovaly na obou stranách pouze ojediněle. V asi největší příležitosti první třetiny se ocitl Grin, když nastřelil tyč Krystýnkovy branky. Jinak se ale hra odehrávala převážně ve středu pole, kde hráči Texasu předváděli tvrdé zákroky. Za mantinel se nejdříve podíval Kožmín a po něm i Hodys.

Druhá třetina vypadala podobně. Těžká bitva. V16. minutěse konečně diváci dočkali branky. Bohužel do sítě Tatranu. Dittrich se nijak nerozpakoval, napálil míček z úhlu, a ten proletěl snad jedinou možnou mezírkou až do Jíchovy brány - 0:1.

Ani tento gólvšak neměl vliv na průběh utkání a po tvrdém zákroku na Novotného rozhodčí konečně vylučoval. Na trestnou lavici usedl Hakuš, ale Tatran z přesilovky nic nevymyslel. Naopak mohl hned po ní inkasovat, když se Hakuš přímo z trestné lavice proplížil za záda obránců, ale přihrávka k němu naštěstí neprošla. Druhá třetina tak skončila za stavu 0:1.

Na střídačce bylo mezi přestavkami hodně rušno, hlavně díky tvrdosti soupeře a nepochopeným výrokům rozhodčích. Nakonec si ale hráči řekli, že se nesmí nechat unést, trpělivě pracovat a počkat si na svou šanci alá zápas proti Benešovu z loňské sezony. A ta šance přišla až nečekaně brzy.

Hned při svém prvním střídání namazal před bránu Kožmínovi Stibor, centr první lajny se nemýlil a ve 26. minutě tak bylo srovnáno. To ale nebylo vše. Patnáct vteřin poté zatáhl míček za bránu Hodys, přihrál na Grina, kterýz obtížné pozice otočil zápas.

Od té chvíle konečně začali hrát florbal i FBC Texas. A bylo to znát. V půlce třetí třetiny zachránila Tatran před vyrovnáním tyčka. Drama ale nekončilo.

Minutu a půl před koncem byl za opakované faulování vyloučen Nádvorník a Sedlčanské tak čekal obtížný závěr ve čtyřech proti šesti Texaským, kteří odvolali gólmana. Hned pár vteřin po začátku přesilovky si soupeř vypracoval obrovskou šanci. Střela od mantinelu zamíříla do tyče a odražený míček obětavě sebral soupeři na malém brankovišti Jícha. Sice se při tomto zákroku zranil, ale nakonec byl schopný závěrečnou minutu dochytat a připsal si ještě jeden klíčový zákrok, když zázračně vyškrábl střelu pod víko z bezprostřední blízkosti.A tak Tatran mohl slavit i druhé vítězství, které přišlo znova až po obratu ve třetí třetině.

Branky:26. Kožmín, 26. Grin - 16. Dittrich.

Příští turnaj se koná 3. 10. v hale ČVUT Pod Juliskou. Tatran se zde střetne s FbC Panthers C (jeden z nejkvalitnějších týmů v soutěži) a Poison (aktuálně poslední tým tabulky).