K utkání 8. kola Krajského přeboru přijel na palubovku 3. ZŠ ambiciozní tým Malibu Mladá Boleslav a byl domácímu FC 83 zdatným soupeřem.

FC 83 – Ml. Boleslav
11:8 (6:3)

Kdo čekal vyrovnanou, taktickou bitvu, mohl být v páté minutě zápasu lehce v šoku. V tu chvíli totiž svítilo na ukazateli již 4:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by měli mít domácí se svým soupeřem větší problémy.

Přitom se Příbramáci museli obejít bez obou svých gólmanů. Ondračka je zraněný, Holan dostal za červenou kartu třízápasový distanc. A tak pozice brankáře padla na Vitáska. Spolu s obránci však několikrát tým podrželi.

Až do poločasu bylo utkání v režii Příbramských. Osm vteřin před přestávkou si však nechali dát zbytečný gól, který pomohl oživit ambice hostů na úspěch.

Po změně stran sice nejprve Šváb zvýšil na 7:3, ale v následujících sedmi minutách skóre rostlo jen na straně hostů. Domácí znervózněli, nasbírali rychle pět faulů a za stavu 7:5 byl vyloučen T. Machek. V následném oslabení pak Boleslavští snížili na rozdíl jediného gólu.

Aby toho nebylo dost, mohli dokonce i vyrovnat. Kapitán hostů však neunesl tíhu okamžiku a poslal míč z penalty do tyče. Těsný výsledek pak trval až do samotného závěru zápasu.

Nejprve si vybrali hosté dávku štěstí při dvou střelách Švába, které skončily na tyči, ale pak doplatili na nakupení faulů a z penalt dostali rozhodující góly.
Příbram se tak posunula na třetí místo tabulky.

Branky Příbrami a sled skóre: 1:0 Strejc, 2:0 Šindelář, 3:0 Havelka, 4:0 T. Machek, 4:1, 4:2, 5:2 Roušar, 6:2 T. Machek, 6:3, 7:3 Šváb, 7:4, 7:5, 7:6, 8:6 O. Machek, 8:7, 9:7 O. Machek, 9:8, 10:8 Roušar, 11:8 Havelka.

V dalším kole jedou futsalisté FC 83 Příbram v neděli do Slaného. A budou chtít poprvé v letošní sezoně uspět na hřišti soupeře. Lehké to ale mít nebudou, neboť Alpina má jen o tři body méně.

Doma nastoupí v pátek 14. prosince od 20.30 hodin proti Omask Kladno. Také tento soupeř má v tuto chvíli o tři body méně než Příbramští.