„Kluci v uplynulých týdnech ukázali, že mají o futsal zájem a chtějí uspět. Je nám ale všem jasné, že to bude hodně těžké, přecijen nám chybí zkušenosti,“ říká předseda klubu a zároveň trenér juniorů Jan Hájek.

Soupeři se vzájemně neznají. V historii se tyto kluby utkaly jen jednou, a to loni v září na turnaji v Teplicích. To však šlo o seniorskou kategorii. Příbramáci tenkrát dokázali Čechii porazit 2:1. Stejný výsledek by určitě brali i dnes. „Jakékoliv vítězství by samozřejmě do odvety bylo povzbudivé. Každý gól se bude počítat. Ale jak jsem naznačil, favoritem bude soupeř,“ předpovídá Hájek.

Ve prospěch Slaného jasně hovoří historie. V minulosti už totiž tento tým nejvyšší juniorskou soutěž hrál a moc dobře tedy ví, do čeho jde. Zato Příbramští založili mládežnický tým dá se říci nedávno a dnešní duel bude jejich první těžkou prověrkou.

„Zatímco za Čechii zřejmě nastoupí hlavně dorostenci fotbalového SK Slaný, náš tým je složený z hráčů více družstev velké a malé kopané. Sehranost tedy asi bude lepší u Slaného, my ale rozhodně jedeme bojovat,“ říká Hájek.

Semifinále se hraje systémem doma venku. Odveta je na programu hned tuto neděli od 18.30 hodin v hale ZŠ Březové Hory. „Chtěl bych už teď všechny naše fanoušky na nedělní duel pozvat. Středeční výsledek sám o sobě ještě nic neznamená, rozhodovat se bude u nás. Pokud kluci ucítí podporu, bude se jim hrát mnohem lépe. Kdo můžete, přijďte,“ zve předseda příbramského klubu.

Druhé semifinále už má první zápas za sebou. Junioři Jeseníku v něm porazili Vítkovice těsně 5:3. Odveta se hraje zítra. Před nedělním zápasem v Příbrami už tedy bude znám jeden finalista.