Alpina Slaný – FC 83
9:3 (3:2)

V utkání devátého kola Krajského přeboru futsalu se čekal vyrovnaný souboj dvou týmů, které od sebe dělila tříbodová hranice ve prospěch Příbrami. Prognózy se naplnily jen v prvním poločase, po změně stran hosté rychle vyčerpali zbytek sil a vysoko prohráli.

Slaný vedlo 3:0, ale poté Juračka a Šváb snížili na kontaktních 3:2. A když potom Nohýnek vychytal další šance domácích, šlo se do přestávky s těsným vedením Alpiny.

Druhou půli rozhodla fyzická nadvláda domácích futsalistů. Příbramským už pak nepomohlo ani střídání v brance, Roušar snižoval na 6:3, ale na víc hosté nestačili.

„Pokud chceme hrát na špici tabulky, nemůžeme jezdit v takovémto složení. Je pravda, že se na nás teď sesypala dohromady zranění a tresty za vyloučení, ale i tak jsme mohli hrát alespoň ve dvou kompletních čtyřkách. Je potřeba se zamyslet. Třetí utkání venku a bodů? Nula! Když myslíme na postup, musíme vozit z venku vítězství a my přitom ještě nebodovali vůbec. Alespoň že doma jsme stoprocentní. Kluci, kteří byli ve Slaném, odvedli maximum. Chtěl bych je všechny pochválit. I brankáře, přestože právě obsazení tohoto postu určitě hodně ovlivnilo konečný výsledek zápasu. Standa i potom Petr dělali co mohli, ale jsou to přecijen hráči do pole,“ zhodnotil zápas vedoucí týmu Eda Vaněček.

FC 83 Příbram: Nohýnek – Strejc, Roušar, Šindelář, Šváb, Juračka.

Futsalisté zůstali na třetím místě tabulky, ale vedoucí dvojice Hotel Kladno a DFK Slaný se jim vzdálila na čtyři, resp. šest bodů.
V pátek od 20.30 hodin hrají Příbramští na palubovce ZŠ Březové Hory proti Omask Kladno. Přijďte fandit.