Žáci a žákyně soutěžili v jednotlivých věkových kategoriích v soutěži jednotlivců a také pokud za školu startovali alespoň tři soutěžící, byli ohodnoceni i v soutěži družstev. Všichni mohli startovat i o jednu kategorii vyšší.

Mezi žáky a žákyněmi IV. kategorie a v dorostenkách šlo o postup do krajského kola. V případě, že by se krajské kolo neuskutečnilo, postoupí přímo jako zástupci nejenom své školy, našeho města, okresu, ale i jako reprezentanti Středočeského kraje do republikového finále „O pohár Asociace školních sportovních klubů“.

Okresního přeboru ve sportovní gymnastice se v letošním roce zúčastnilo rekordních 75 žáků a žákyň, kteří startovali jako jednotlivci nebo se zapojili v soutěži 17 družstev v pěti věkových kategoriích.

Výsledky přeboru

I. kategorie (1. – 3. třídy), dívky: 1. Natálka Štíchová, 2. Karolínka Ševčíková, 3. Petra Pajmová (všechny ze ZŠ 28. října).
V soutěži družstev vyhrály Natálka Štíchová, Karolínka Ševčíková a Kačenka Ševčíková.
Chlapci: 1. Dan Fiedler (ZŠ 28. října), 2. Robert Thomas (ZŠ Školní), 3. Mikuláš Lachman (ZŠ Školní).

II. kat. (4. – 5. třídy), dívky: 1. Gabriela Knížková (ZŠ 28. října), 2. Adéla Svojtková (2. ZŠ Dobříš), 3. Dominika Shrbená (ZŠ 28. října).
Vítězným družstvem se staly žákyně ZŠ 28. října – Gabriela Knížková, Dominika Shrbená. Marcela Vltavská a Eliška Šnajdrová.
Chlapci: 1. Matouš Lachman (ZŠ Školní), 2. Zdeněk Havrančík (ZŠ Bratří Čapků), 3. Patrik Burda (ZŠ Školní).
Zvítězilo družstvo ZŠ Školní – Matouš Lachman, Patrik Burda, David Suchan

III. kat. (6. – 7. třídy a gymnázia), dívky: 1. Jana Schejbalová, 2. Anna Blehová (obě ZŠ 28. října), 3. Denisa Jonáková (ZŠ Jir. sady).
Děvčata Jana Schejbalová, Anna Blehová, Kateřina Kosková a Anna Klímová (z 5. tříd) ze ZŠ 28. října se staly vítězným družstvem.
Chlapci: 1. Michal Gerčák (ZŠ Školní), 2. Jakub Pálek, 3. Antonín Schejbal (oba Gym. Komenského).
Družstvem, které se stalo vítězným, byli žáci ze ZŠ Jiráskovy sady – Kamil Chvátal, Roman Bischof a Daniel Králík.

IV. kat. (8. – 9. třídy a gymnázia), dívky: 1. Monika Kubalová (Gym. Komenského), 2. Jaroslava Novotná, 3. Daniela Beerová (obě ZŠ 28. října).
Postup do krajského kola, popř. do republikového finále si vybojovalo družstvo ZŠ 28. října – Jaroslava Novotná, Daniela Beerová, Veronika Pohludková a Veronika Pogányová.
Chlapci: 1. Vít Havelka (ZŠ Jiráskovy sady), 2. Ondřej Vaner (Gym. Komenského), 3. Jan Šindelář (ZŠ Jir. sady).
Vítězným družstvem se stalo družstvo ZŠ Jiráskovy sady. O tento vynikající výsledek a postup do finále se zasloužili – Vít Havelka, Jan Šindelář a Tadeáš Holý.

V. kat. (studentky středních škol): 1. Karolína Jíchová, 2. Michaela Flaxová, 3. Petra Nohelová (všechny z Gymnázia Komenského).
Tato děvčata zároveň tvořila vítězné družstvo, které postoupilo dál.