Gymnastky měly porci tří závodů

PŘÍBRAM - Malé gymnastky Sokola Příbram měly náročný víkend. Zúčastnily se totiž hned tří závodů.

16.12.2007

Gymnastky Sokola Příbram, které závodily na Memoriálu Věry Medové v Praze.Foto: archiv So. Příbram

V Praze se konal republikový přebor ČOS. Za mladší žákyně naši jednotu reprezentovala Markéta Ševčíková (7. místo), Dominika Rozmajzlová (26. místo) a Anna Blehová (27. místo). Starší žákyně Pavlína Svobodová obsadila 8. příčku a Marcela Makovcová byla desátá.

Velikou radost udělala trenérce mezi ženami Karolína Jíchová, ktará obsadila velice pěkné 5. místo.

Stejný den se konal Mikulášský pohár v Sezimově Ústí. Odtud si stříbrnou medaili odvezla Kateřina Šimůnková a bronzovou Daniela Beerová. Dobře si vedla i Diana Levová (6. místo), Denisa Jonáková (9. místo) a Monika Kubalová (11. místo).

V neděli jela skupina dvanácti příbramských gymnastek opět do Prahy, tentokrát na Memoriál Věry Medové. V nejmladší kategorii zazářila Natálka Štíchová, která s velikým bodovým náskokem závod vyhrála. Těsně za ní si na stupínek vítězů vyskočila šestiletá Karolína Ševčíková. Jejich oddílové kolegyně Anetka Trojanová a Kačenka Ševčíková obsadily 11. a 12. místo a skončily v první třetině z celkového počtu nejmladších závodnic.

Ve veliké konkurenci 2. věkové kategorie závodila Adéla Mejzrová (16. místo), Lenka Drábková (18. místo), Jana Schejbalová (25. místo) a Ilona Thomasová (26. místo). Ve 3. kategorii se nejlépe dařilo Markétě Ševčíkové (9. místo). Dominika Rozmajzlová skončila 15., Anna Blehová 18. a Kateřina Šimůnková 22.

Po tomto perném víkendu čeká děvčata Sokola ještě poslední letošní závod, na který jsou zváni i naši čtenáři. Koná se totiž 22. prosince v příbramské sokolovně. Přijďte fandit malým gymnastkám!

Češi bojovali jako lvi. Kanadu porazili 3:2 po nájezdech

/FOTOGALERIE/ Čeští hokejisté v druhém zápase olympijského turnaje porazili Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. Národní tým předvedl mnohem lepší výkon než proti Koreji a rázně vykročil do čtvrtfinále.

Ledecká je zlatá! Na OH šokovala vítězstvím v super-G. Na lyžích

/FOTOGALERIE/ Ester Ledecká šokovala na olympijských hrách vítězstvím v superobřím slalomu. Vyhrála o setinu sekundy před obhájkyní zlata Rakušankou Annou Veithovou. Vítězství české reprezentantky je bezesporu největším překvapením právě probíhajících her.