"Naše škola reprezentovala nejen okres, ale i kraj v kategorii žákyň 8.- 9. tříd, ve které mohou startovat i žákyně mladší, tj. žákyně ze 6. a 7. tříd," upřesnila trenérka Jaroslava Mudrová.

Finále se konalo v tělocvičně ZŠ Palkovice v Palkovicích u Frýdku-Místku.

Podle rámcového časového pořadu soutěže byl ve čtvrtek naplánovaný příjezd krajských výprav a až do 18 hodin byl možný volný trénink závodníků. V pátek od 8.15 hodin proběhlo řazení závodníků a slavnostní nástup družstev - zástupců jednotlivých krajů.

V republikovém finále bylo zastoupeno 10 krajů a soutěžilo se ve 4 kategoriích – chlapci i děvčata ze základních a středních škol.

Středočeský kraj reprezentovaly ve sportovní gymnastice žákyně ve složení Daniela Beerová a Barbora Buriánová ze 6. třídy a Jaroslava Novotná a Veronika Pohludková z 8. třídy. "Děvčata bojovala o každou desetinku ve čtyřboji. Musela zvládnout volné sestavy s povinnými prvky na kladině a v prostných při hudbě, povinnou sestavu na hrazdě a výběrový přeskok přes koně. Děvčatům se sestavy vydařily a v Poháru AŠSK ČR obsadila krásné 4. místo," pochválila celé družstvo Mudrová.