Pro handbikery bylo připraveno kritérium na 25 kol, jedno kolo měřilo 703 metrů. Tománek se od startu držel ve vedoucí skupině, ale ve druhém kole závod zdramatizoval nepříjemný pád jednoho z vedoucích jezdců, což výrazně poznamenalo psychiku závodníků.

„Když jsem se vzpamatoval z nepříjemného karambolu, kterému jsem těsně unikl, na prvního jezdce jsem měl ztrátu několik desítek metrů. Snažil jsem se zabrat a přiblížit se čelu závodu. Dostihl jsem jednoho jezdce, který také na čelo závodu trošku ztrácel. Spolupracovali jsme a střídali se tak, aby vždy ten druhý mohl jet ve větrném stínu,“ komentoval závod Tománek.

Do cíle Honza dojel přibližně s jedenapůlminutovou ztrátou na prvního a v kategorii HC-C obsadil výborné 2. místo.

Hned v sobotu 3. května se konal další závod Českého poháru. Handbikeři se vydali na start tradičního Memoriálu Karla Raise v Lounech. Trať tohoto závodu měří 15 km a vede z Počerad do Loun. „Podařilo se mi dobře odstartovat a v úvodních kilometrech udržet vysoké tempo. Na pátém kilometru trati je táhlé asi 1 km dlouhé stoupání. V závěru tohoto stoupání jsem už začal pociťovat únavu. Během chvilky jsem se však ocitl ve skupině asi pěti závodníků a hned jsme začali stíhat ujíždějící protivníky. Několik kilometrů před cílem se začínalo hodně taktizovat a nikdo z mé skupinky mě nechtěl střídat. Nemohl jsem si odpočinout ve větrném stínu. V úplném závěru závodu se přihlásili o slovo Holanďané, kteří mě předjeli a protože jsem byl z předchozího táhnutí skupiny hodně vyčerpaný, tak jsem neměl sílu reagovat na jejich taktiku,“ litoval Honza Tománek.

Do cíle Honza dojel se ztrátou 2:03 minuty na prvního, ale 15 km dlouhou trať urazil ve fantastickém čase 24:51 minut. „Ze závodu mám hodně dobrý pocit, jen mě trošku mrzí ne zrovna férové taktizování soupeřů. Když mi v cíli tachometr ukázal průměrnou rychlost 36,5 km/h, tak jsem skoro ani nevěřil svým očím a radoval se ze svého nového osobního maxima,“ uzavřel Tománek.