„Naše škola získala ve své historii řadu úspěchů, ale ještě nikdy nebyla mistrem republiky,“ řekla na úvod svého proslovu ke studentům ředitelka Hodková. Zároveň popřála všem, kdo se o prvenství zasloužili hodně dalších podobných úspěchů.

S úsměvem však nezapomněla dodat, že ani přesto nebudou moct počítat ve škole se studijními úlevami.

Na závěr překvapila studenty zprávou, že Středočeský kraj chystá u budovy sokolovny konečně zahájit stavbu tak dlouho slibované sportovní haly. „Je to pro naší školu i pro vás, jako sportovce, určitě skvělá informace, nicméně uvidíme, jak rychle bude realizovaná. Já osobně si myslím, že vy už novou tělocvičnu v rámci studia na naší škole nevyužijete,“ řekla Hodková.

Jiný názor má učitel Jaroslav Černý, který s futsalovým družstvem absolvoval všechny turnaje, od prvního zápasu až po poslední finálový. „Já naopak věřím, že vše půjde rychle a na začátku školního roku 2012/13 už budeme moct využívat nové prostory.“

Dosavadní skutečnosti dávají za pravdu paní ředitelce. O stavbě nové sportovní haly se začalo v Příbrami mluvit již v roce 2004. Od té doby však vždy bylo v investičních záměrech Středočeského kraje upřednostňováno něco jiného.

Snad tedy i mimořádný úspěch futsalového družstva ISŠ Příbram pomůže k tomu, aby se nejen studenti okolních škol, ale i široká sportovní veřejnost, dočkala nových prostorů, kde je počítáno s hřištěm o velikosti 40 x 20 metrů a hledištěm pro 420 diváků.