Od úvodu soutěže se na prvním místě usadil Pavel Valoušek s Mitsubishi. Moravský jezdec, bývalý účastník světových soutěží si vybudoval více než půlminutový náskok na své pronásledovatele. Nedostatek pneumatik s hroty jej však v druhé polovině soutěže odsoudil na druhé místo. Třetí příčka v cíli patřila domácímu Baumschlagerovi, který na vítězného Pecha ztratil více než dvě minuty.

Uklouzané tratě v okolí Freistadtu si našly i „oběti“. Na úvodní RZ druhé etapy například nezvládl řízení svého vozu Fiat Punto S2000 Jaromír Tarabus a havaroval.

Daleko lépe se dařilo Karlu Trojanovi. Berounský jezdec v první etapě ztratil vinou technických problémů. V druhé části však zrychlil a posunul se na konečné sedmé místo, které zároveň znamenalo čtvrté místo v hodnocení českého šampionátu.

Na startu se objevil i jeden účastník z Příbramska. S Vojtěchem Štajfem startoval na místě spolujezdce Michal Ernst. Posádka jela s vozem Subaru Impreza STi N12, ale cíl bohužel nespatřila. Tři rychlostní zkoušky před cílem soutěže je zastavila porucha převodovky. „Soutěž byla těžká. Střídaly se povrchy. Místy byly vyjety pouze dvě koleje a kdykoliv se vůz dostal mimo, bylo těžké jej udržet na silnici. Spolupráce s Vojtou byla výborná. Celý tým pracuje profesionálně. Je velká škoda, že nás v závěru potkala technická závada,“ zhodnotil rakouskou rallye Michal Ernst.

Rakouské soutěže se v roli předjezdce představil také Josef Peták s vozem Mitsubishi Lancer EVO. Loňský republikový šampión skupiny A nahradil nemocného Haidera. „Bylo to nesmírně náročné. Musel jsem se naučit celou trať nazpaměť. Na místo spolujezdce mi vždy posadili nějakou VIP osobu, kterou jsem vozil po tratích rychlostních zkoušek. Hrozně moc to klouzalo, ale byl to výborný trénink. Jsem rád, že jsem se mohl se čtyřkolkou svézt a také, že se nikomu nebylo na místě spolujezdce špatně,“ zhodnotil s úsměvem své účinkování v soutěži Josef Peták.

Republikový šampionát bude pokračovat na konci března, kdy se uskuteční Valašská Rallye. Tentokrát se už na startu objeví více příbramských posádek, v čele s Josefem Petákem a Alenou Benešovou, kteří premiérově pojedou s vozem Peugeot 207 S2000.

Kalendář MMČR v rally
28. – 29. března: Valašská rallye
10. – 12. dubna: Mogul Šumava Rallye Klatovy
1. – 3. května: Rallye Český Krumlov
30. – 31. května: Agrotec Rally Hustopeče
19. – 21. června: Horácká Rally Třebíč
3. – 5. července: Rally Bohemia
22. – 24. srpna: Barum Rally Zlín (ME + IRC)
19. – 21. září: Fuchs Oil Rally Příbram