Minikára je bezmotorové kapotované vozidlo, které umí jet z kopce 90-ti kilometrovou rychlostí. V České republice a 9 dalších státech Evropy v nich jezdí děti již od 6 let, ale i dospělí v celkem osmi kategoriích. Jezdí se seriál Evropského poháru a Mistrovství Evropy (to se jede letos v České republice 18. - 20. 7. v Bozkově nedaleko Liberce).

Prvním závodem sezony Evropského poháru minikár, kterého se jezdci ÚAMK RENAULT Autovandol Příbram - Michal Janovský a Jiří Janovský zúčastnili, byl podnik v italském Calice Ligure nedaleko Janova. Na jedné z nejkrásnějších tratí Evropy, kde na 3 500 m je celkem 42 zatáček, si nevedli špatně. V kategorii C 4 (jezdci 19 - 99 let) v konkurenci 15 jezdců skončil Jiří Janovský na 4. místě a Michal Janovský na 6. místě, když první tři místa obsadili domácí jezdci Itálie.

Dalším závodem pětidílného seriálu Evropského poháru bude závod ve francouzské Villers sur mer (Normandie) 21. – 22. 6. a pak 5. – 6. 7. ve švýcarském Chateau d´Oex (nedaleko ženevského jezera).

Už nyní ale začaly přípravy na RENAULT-show, která proběhne v Příbrami v sobotu 14. června od 9 hodin po celé dopoledne na parkovišti pod Svatou Horou. V rámci „Dne vozů RENAULT“ proběhne ukázka sjezdových minikár - nového sportu v Příbrami. Bude připravena krátká ukázková trať cca 400 m. Připravena je také jízda zručnosti na minikárách pro malé i velké návštěvníky, a seznámení s možnostmi, jak se začít tomuto sportu věnovat.