Do Příbrami přišel Vasilišin v roce 1995. Tehdy měl za sebou tři roky trenérské činnosti u regionální ukrajinské reprezentace. „Klub vznikl díky pochopení a podpoře Jaroslava Starky, prvními boxery tady byli Dan Jerling a Ladislav Erdélyi, potom začali přicházet postupně další,“ zavzpomínal na začátky Vasilišin.

Příbramský tým se okamžitě zařadil mezi nejsilnější v republice a začal sbírat cenná umístění. Hned v prvním roce činnosti získal titul mistra republiky v kickboxu Dan Jerling. „Začínali jsme s tréninky v bývalé diskotéce Calipso ve staré Příbrami. Vždycky nám sjely pytle zavěšené na rampě a každý trénink doprovázela hudba z tehdy hodně populárního Rockyho,“ pokračuje Viktor Vasilišin. Ze staré Příbrami se klub stěhoval do bývalého hotelu Investa, pak krátce na plavecký bazén a následně do tělocvičny v budově zimního stadionu. Od roku 2008 už jsou boxeři zpět v tělocvičně v budově Aquaparku.

Ať už trénovali příbramští boxeři kdekoliv, stále si drželi svou vysokou výkonnost. „Příbramský klub je v republice považován za jeden z nejlepších a soupeři z nás mají respekt. Naši boxeři i kickboxeři jsou pro všechny pořadatele zárukou, že přijedou kvalitní a připravení borci,“ prozrazuje pozici příbramského klubu v republikové konkurenci Vasilišin.

V poslední době se navíc začala utěšeně rozrůstat základna mládeže. „Určitě tomu prospěl náš společný projekt s městem Příbram Sportem proti drogám akriminalitě. Po našich besedách na základních školách si někteří kluci chodili zjišťovat, co obnáší trénovat box a řada jich zůstala. A jsou dobří,“ pochvaluje si trenér Vasilišin.

Největšími současnýmitalenty příbramského klubu jsou Ruslan Shakhaldaev a Jakub Kňaze. „Ruslan je reprezentant České republiky v boxu, vicemistr ČR v kickboxu i vítěz prestižního mezinárodního turnajeCzech Open a účastnil se Velké ceny Ústí nad Labem v boxu, Jakub je reprezentant v kickboxu, mistr republiky a vítěz Czech Open,“ vyjmenoval největší úspěchy svých svěřenců Viktor Vasilišin.

Podobně úspěšných sportovců má však KBC Příbram v historii mnohem více. Jsou mezi nimi nejen vítězové Mistrovství České republiky, ale i evropských a světových šampionátů.

Zde je výčet nejúspěšnějších členů KBC Příbram v jeho historii:

Daniel Jerling – mistr světa, Evropy a ČR v kickboxu, v současnosti v profiringu a účastník světově proslulé K–1.

Michal Frček – mistr světa, Evropy, mnohonásobný mistr ČR, vítěz Čzech Open v kickboxu, 2. na MČR v boxu.

František Šimek – mistr republiky, mnohonásobný vicemistr republiky, vítěz Czech Open v boxu, reprezentant, 3. místo na VC Ústí nad Labem.

Jiří Vesecký – mistr světa v kickboxu.

Renáta Vesecká – mistryně světa, 4x vicemistryně Evropy v kickboxu, mistryně republiky v kickboxu i boxu.

Jan Popovič – mistr republiky, vítěz Czech Open v kickboxu.

Radek Pospíšil – mnohonásobný mistr republiky, vítěz Czech Open kickboxu.

Věra Koričanská
– mistryně světa, mnohonásobná mistryně republiky, vítězka Czech Open v kickboxu.

Jakub Kňaze
– mistr republiky, vítěz Czech Open, účastník ME v kickboxu, reprezentant ČR.

František Trnka – mistr republiky v boxu i kickboxu.

Tereza Loužilová – 2. na MS, 2. na MČR v kickboxu.

Jura Vasilišin – 2. na MČR, 2. na Czech Open v boxu.

Přestože má příbramský box, jak vidno, za sebou řadu velkých úspěchů, začal se prosazovat do podvědomí občanů Příbramska až v posledních měsících. Hodně mu pomohl Večer bojových sportů, který v listopadu uspořádal ve sportovní hale Aquaparku. A chystá další akci. „V sobotu 10. dubna bude v Příbrami oblastní kolo národní boxerské ligy, přijedou týmy z celých středních Čech,“ prozradil manažer klubu Jan Kotrč.