Palubovka haly Aquaparku je v play off jen těžko dobyvatelná. Fanoušci i hráči si její atmosféru dokonale užívají a soupeře zde doslova cupují na kousky.

Loni se o tom přesvědčili volejbalisté Ostravy, letos hráči Benátek. Oba týmy do série s Příbramí vstupovaly coby třetí nejlepší tým základní části. Oba v souboji s Kocoury pohořely. Benátky navíc dokázaly uhrát jen jediný set a ve zbývajících devíti se horko těžko šplhaly aspoň k patnáctému bodu.

Příbram – Benátky
3:0 (16, 15, 16)

Kdo čekal, že by Benátky s ostřílenými oporami Řezníčkem či Starým dokázaly odvrátit hrozící vyřazení, nestačil se divit. V příbramské hale se hosté nezmohli vůbec na nic. V celém utkání vedli jen jednou, když na začátku třetího setu vyhráli první míč. Jinak vládli Kocouři.

A s nimi i domácí obecenstvo. Už půl hodiny před utkáním byla hala zaplněná víc, než třeba při utkání s ČZU Praha. Tolik byli fanoušci natěšení na skalp favorita a středočeského rivala. A dočkali se.

A protože Kocouři měli průběh celého zápasu pod kontrolou, byl čas třeba i na mexickou vlnu. O přestávkách dostávali už tak rozjařené diváky do varu bubeníci z Marimby. Prostě „klasické“ nezapomenutelné play off v podání příbramského volejbalu!

Kocouři tedy znovu po roce budou hrát semifinále a jedno je jisté: loňské parádní čtvrté místo minimálně vyrovnají i letos.

Soupeřem Příbrami v semifinále bude zřejmě vítěz základní části České Budějovice. Ten však ve třetím utkánípodlehl Ústí a vede v sérii už jen 2:1.

Příbram: Pekárek, Kriško, Křesťan, Prajzler, Čížek, Zach, libero Bence. Střídal: Kott.